Wydanie nr 132/2021, Środa 12.05.2021
imieniny: pokaż (14 imiona)Wszemił, Dominik, Epifani, Nawoja, Domicjan, Domicjana, Joanna, Pankracy, Jazon, Jan, Domicela, Flawia, Janina, German
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pijany i rozebrany skoczył z mostu. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych

Najważniejsze i najciekawsze wydarzenia minionego tygodnia - wypadek w Starym Polu. Pijany mężczyzna skoczył z mostu do Nogatu.

Dnia 11.06.2018 o godz. 16:20 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku drogowym dwóch pojazdów na DK22 w  miejscowości Stare Pole.
Po dojeździe zastępu SLRt z OSP Stare Pole zastano dwa samochody osobowe po wypadku drogowym (najechanie na tył pojazdu)jeden pas jezdni zablokowany. Jedna osoba poszkodowana uskarża się na ból kręgosłupa, pozostałe dwie osoby biorące udział w zdarzeniu nie odniosły obrażeń. Patrol Policji na miejscu zdarzenia kieruje ruchem. 
Działania polegały na:  Udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Dojazd zastępów GLBARt i GBA 2,5/16 z JRG Malbork do miejsca zdarzenia. Odłączenie akumulatorów w rozbitych pojazdach.  Przyjazd na miejsce  ZRM. Przekazanie osoby poszkodowanej dla ratownictwa medycznego. Usunięcie resztek powypadkowych. Od dysponowanie zastępów z JRG Malbork. Na miejscu pozostaje zastęp z OSP Stare Pole. Pomoc w załadunku rozbitego pojazdu na lawetę pomocy drogowej.
Straty oszacowano na ok. 6 tyś zł.
W zdarzeniu brały udział: 2 zastępy z JRG Malbork i 1 z OSP Stare Pole
Czas trwania akcji: 46 min.

Dnia 16.06.2018 o godz. 19:16 otrzymaliśmy zgłoszenie o mężczyźnie który z mostu skoczył do rzeki Nogat.
Po dojeździe zastępu GBA 2,5/16 do miejsca zdarzenia zastano mężczyznę po skoku z mostu drogowego do rzeki Nogat. Mężczyzna wyszedł z wody o własnych siłach (świadomy, krążeniowo i oddechowo wydolny, pod wpływem alkoholu) odmówił przebadania przez ratowników i udzielenia KPP. Od dysponowanie zastępu SLRR udającego się do miejsca wodowania łodzi.
Działania polegały na: powiadomieniu i dojeździe do miejsca zdarzenia patrolu Policji. Zadysponowanie ZRM do miejsca zdarzenia w celu zbadania stanu psychofizycznego mężczyzny. 
W zdarzeniu brał udział: 2 zastępy z JRG Malbork
Czas trwania akcji: 34 min.

 

Pozostałe zdarzenia to:

Pożary: pożary śmieci na poboczu drogi,   pożar drzewa.
Miejscowe Zagrożenia: gniazdo os, otwarcie mieszkania,  kolizja drogowa(dwóch pojazdów osobowych), wypadek  drogowy, pęknięty konar drzewa, żmija pod kojcem dla psa, gniazdo szerszeni, otwarcie zatrzaśniętych drzwi pokojowych, skoczek z mostu do rzeki Nogat.
Alarm fałszywy: rzekomym gniazdem szerszeni w drzewie okazały się latające w pobliżu drzewa chrabąszcze.

 

Robert Licznerski

Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kutas
kutas 22.06.2018, 00:38
Ola nie bądź cebula
Olo
Olo 20.06.2018, 14:24
Witam chciałem wypić kawę i popatrzeć na zamek. Za 10 minut parkingu zapłaciłem 25 zł !!!!! Szkoda, że nie 300 zł ...