Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

900 uczestników wszystkich biegów i wielkie emocje. II Festiwal Biegowy Sztumskie Biegi Solidarności

Prawie 900 uczestników w biegach przedszkolaków/230/ starszych dzieci i młodzieży/260/, w marszu Nordic Walking/85/ oraz na 5 km/65/ i 10 km /250/ w tym 40 zawodników w Mistrzostwach Polski Służby Więziennej oraz bardzo liczni kibice godnie uczcili Święto 3 Maja i 100-lecie Niepodległości. To wszystko w II Festiwalu Biegowym - Sztumskie Biegi Solidarności na 100-lecie Niepodległości. Zawody odbywały się pod Patronatem Leszka Tabora Burmistrza Miasta i Gminy Sztum. W głównym biegu na 10 km zwyciężył Andrzej Rogiewicz z Postolina.

Emocji nie brakowało zwłaszcza podczas biegów dziecięcych. W pierwszym z nich na otwarcie pobiegły przedszkolaki, a jakże z rodzicami. Po tym starcie wszystkie dzieci otrzymały po paczce słodkości i oczywiście po pamiątkowym medalu.

 

W imprezie udział wzięły ekipy miast partnerski Ritterhude z Niemiec oraz Val de Reuil. Ryszard Mazerski po raz kolejny pełnił funkcję dyrektora biegu i 26. raz przy imprezie.

 

 

Klub Zantyr oraz organizatorzy imprezy dziękują wszystkim za przyjęcia zaproszenia na imprezę 3 Maja w Sztumie oraz współorganizatorom, partnerom, darczyńcom, sędziom, obsłudze, wolontariatowi. Ryszard Mazerski, prezes Klubu Sportowego Zantyr dziękuję także: Marlenie i Piotrowi Nowosielskim, Agnieszce Borowskiej, Elżbiecie Czerkies, Andrzejowi Belzytowi, Bogdanowi Cebuli, Zygmuntowi Słupeckiemu, Iwonie i Krzysztofowi Burczyk, Irenie i Janowi Kołpak, Bogdanowi Owsianemu , Piotrowi Piesikowi, Zbigniewowi Zwolenkiewiczowi, Elwirze i Lechowi Piotrowskim, Danucie i Romanowi Grochowskim, Markowi i Róży Zarańskim, Danucie i Wiesławowi Świderskim, mojej żonie oraz wszystkim osobom z nimi współpracującymi. Ponad 150 osób było zaangażowanych już wczoraj przy obsłudze imprezy. Więcej wkrótce i dobrej nocy.

 

 

 

Tekst na podstawie info zantyr.pl

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
kibic
kibic 10.05.2018, 09:07
A jakie zgrabne biegaczki ;-D
biegacz
biegacz 09.05.2018, 23:17
zdecydowanie najlepszacsztumska impreza biegowa w roku i swietnievsie nadal rozwija :-)