Wydanie nr 174/2021, Środa 23.06.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Józef, Wanda, Agrypina, Zenon, Albin, Anna
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi powiat sztumski!

Prezydent RP Andrzej Duda odwiedzi powiat sztumski! fot. www.prezydent.pl
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że za ok. dwa tygodnie dojdzie do wizyty prezydenta RP Andrzeja Dudy w powiecie sztumskim. Niektóre media podają nawet dokładną datę wizyty, ale jak na razie nie potwierdziły jej nam oficjalnie urzędy: ani kancelaria Pałacu Prezydenckiego, na której stronie internetowej nie ma jeszcze takiej informacji, ani starostwo sztumskie i gmina Sztum. Jak nas nieoficjalnie poinformowano dojdzie do niej za ok. dwa tygodnie.

AKTUALIZACJA  24.04.2018 godz. 18.01:

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Sztumskiego starosta Wojciech Cymerys w odpowiedziach do radnych przyznał, że wizyta prezydencka jest planowana w Sztumie na godz. popołudniowe. W komentarzu do sesji powiatowej radny Adam Krupa, który razem z Sylwią Celmer (oboje członkowie lokalnych struktur PiS) wystosował oficjalne zaproszenie na przyjazd do Sztumu prezydenta Andrzeja Dudy, potwierdził informacje starosty.  Potwierdził także, że to miasto Sztum będzie gościć głowę państwa.   

 

Urzędowe potwierdzenie uzyskaliśmy u starosty Wojciecha Cymerysa, jednak tylko jeśli chodzi sam fakt odwiedzin naszego powiatu w najbliższym czasie. Starosta Cymerys zaznaczył wyraźnie, że w tej chwili mówimy o planowanej wizycie. 

Dowiedzieliśmy się też, że lokalne biuro prasowe na czas wizyty, zostanie zorganizowane w Starostwie Powiatowym w Sztumie.

 

Od jakiegoś czasu w mediach społecznościowych wśród sztumskich działaczy PiS krążyła informacja o staraniach członków sztumskiego PiS do zaproszenia prezydenta RP na sztumskie Powiśle. Radny Adam Krupa i Sylwia Celmer, kier. oddziału KRUS w Sztumie, zamieścili m.in. na portalu społecznościowym Facebook informacje o „oficjalnym zaproszeniu” skierowanym do Prezydenta Andrzeja Dudy, celem którego jest wizyta Prezydenta w naszym powiecie.

Najczęściej wymienianą datą wizyty jest 7 maja.

 

Fot. www.prezydent.pl/

Archiwum Kancelarii Prezydenta RP. Facebook prfil Sylwia Celmer

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.