Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumianin nominowany do najważniejszej pomorskiej nagrody kulturalnej

Sztumianin nominowany do najważniejszej pomorskiej nagrody kulturalnej fot. pomorskie.eu
Leszek Sarnowski znalazł się na liście nominowanych do Pomorskiej Nagrody Artystycznej za kwartalnik "Prowincja" i książkę "Sztumska droga do wolności". Informacja o nominacji znalazła się w artykule „Kompozytor, klarnecista czy twórca murali? Kto zostanie laureatem Pomorskiej Nagrody Artystycznej [Lista Nominowanych] (pomorskie.eu)

Możemy tam przeczytać: „za tworzenie kwartalnika społeczno-kulturalnego Dolnego Powiśla i Żuław „Prowincja" i wydanie w ramach jej biblioteki książki „Sztumska droga do wolności" kapituła nominowała Leszka Sarnowskiego.”

 

Nominację te przyznano w kategorii KREACJE.

„Bardzo dziękuję za gratulacje. To najbardziej prestiżowa nagroda kulturalna w naszym regionie i znalezienie się w zacnym gronie nominowanych jest już dużym wyróżnieniem dla mnie i naszej "Prowincji" :) Wygrać byłoby przyjemnie, więc proszę trzymać kciuki” - skomentował nominację na swoim profilu Facebook'owym Leszek Sarnowski.

(...)

Przyznana zostanie także Wielka Pomorska Nagroda Artystyczna za całokształt wybitnych osiągnięć artystycznych lub dokonań na rzecz kultury (w wysokości 20 tysięcy złotych). Laureata przedstawi marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

(...)

Tegoroczna gala wręczenia statuetek odbędzie się w piątek, 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 19 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, towarzyszyć będzie koncert symfoniczny. W programie Symfonia G-dur nr 88 Josepha Haydna oraz II koncert fortepianowy g-moll op. 22 Camille'a Saint-Saënsa. Orkiestrę Symfoniczną Polskiej Filharmonii Bałtyckiej poprowadzi George Tchitchinadze, a koncert fortepianowy wykona Nino Gvetadze.”

 

Leszek Sarnowski jest znanym sztumskim działaczem społeczno-kulturalnym. Znanym jako redaktor naczelny kwartalnika „Prowincja”. Wydawcą pisma jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich "TAKA GMINA", które przygotowało już wiele publikacji książkowych o tematyce regionalnej, drukowanych w ramach Biblioteki Kwartalnika „Prowincja”.

Leszek Sarnowski obecnie jest prezesem Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu oraz radnym Rady Powiatu Sztumskiego.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.