Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Dzierzgoń walczy o kontynuację naprawy DW nr 515 Ramoty – Dzierzgoń. Będzie protest mieszkańców? – 27.02.2018

Gmina Dzierzgoń walczy o kontynuację naprawy DW nr 515 Ramoty – Dzierzgoń.… fot. Pomorskie.eu
Podczas wczorajszej sesji Rady miejskiej w Dzierzgoniu burmistrz Elżbieta Domańska poinformowała radę o podjętych przez nią krokach, umożliwiających remont fragmentu drogi wojewódzkiej nr 515 Ramoty – Dzierzgoń. Sprawa nie jest wcale taka prosta. Wedle planów Urzędu Marszałkowskiego tych pracy mogło w ogóle nie być. Zamiast tego radni sejmiku chcieli wyremontować – remontowaną parę lat temu drogę Grzymała – Malbork.

Jest oczywiste, że Droga Ramoty – Dzierzgoń z uwagi na fatalny stan nawierzchni uniemożliwiający bezpieczną jazdę, tylko slalom z przeszkodami, jest pilniejsza do wykonania. Pod uwagę powinno brać się możliwość pokonania całego odcinka drogi wojewódzkiej o kluczowym przecież znaczeniu, a nie tylko jego części.

 

Burmistrz podkreśliła, że czas aby powiat sztumski, z gminą Dzierzgoń zaczęto traktować jak początek, a nie jako koniec województwa. Swoje poparcie dla remontu wspomnianego odcinka wyraził radny i wiceprzewodniczący sejmiku Józef Sarnowski, który na ostatniej sesji sejmiku złożył interpelację w tej sprawie.

 

- Na ostatniej sesji poprosiłem Pana Marszałka Ryszarda Świlskiego, aby wyremontować odcinek DW 515 w najbardziej potrzebującym miejscu, tj. między Ramotami, a Dzierzgoniem. Liczę na wsparcie tej inicjatywy przez samorząd województwa pomorskiego. Pani Burmistrz sprawę będę pilotował, aby zmierzała w dobrym kierunku – zadeklarował J. Sarnowski.

 

- Dziękuję Panu Józefowi Sarnowskiemu za złożenie interpelacji w moim imieniu na zamianę remontu drogi 515 – odpowiedziała burmistrz E. Domańska. - Odcinek drogi od Ramot do Dzierzgonia nie był remontowany ponad 20 lat. Jak pamiętamy droga Malbork - Grzymała była remontowana kilka lat temu. Po sesji spotkaliśmy się z marszałkiem Świlskim i przekazaliśmy nasze problemy. Sprawa ma być ponownie rozpatrywana. Miejmy nadzieję że nasze oczekiwania się spełnią. (fragment dyskusji profil FB Józef Sarnowski).

 

Podczas sesji miejskiej w Dzierzgoniu burmistrz zaapelowała także o poparcie rady stanowiska, apelującego m.in. o unieważnienie przetargu na remont drogi Grzymała – Malbork. Radni dzierzgońscy nie tylko poparli ten wniosek przez aklamację, ale i zapowiedzieli wystąpienie do Rady Gminy Stary Dzierzgoń o przyłączenie się do tych działań.

W piśmie do władz wojewódzkich znajduje się też ostrzeżenie o możliwych protestach zniecierpliwionych, przeciągająca się od lat sytuacją mieszkańców gminy, w razie nie przychylenia się do wniosku...

 

Treść zatwierdzonego wniosku gminy Dzierzgoń zamieszczamy w plikach zdjęciowych pod artykułem.

 

Fot i wideo: Pomorskie.eu

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.