Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Największy teleskop na świecie powstanie w Sztutowie? XXIII sesja Rady Gminy – 26.01.2018

Budowa największego teleskopu na świecie w Sztutowie? Chęć realizacji takiej inwestycji wyraziła firma UROBORUS. Radni podjęli decyzje w sprawie współpracy w tym zakresie, jednak w tym temacie wywiązała się dosyć długa dyskusja.

W trakcie XXIII sesji Rady Gminy Sztutowo podjęto decyzję w sprawie współpracy partnerskiej z konsorcjum stworzonym na potrzeby realizacji projektu Astronomy and Science Centre – Największy Publiczny Teleskop na Świecie . Jednak decyzja radnych została poprzedzona długą dyskusją.


Kilku radnych miało jednak wątpliwości co do planowanej inwestycji. Główne założenia przemawiają za realizacją tego projektu, który zakłada spore zyski dla gminy.
Niektórzy radni mieli jednak pytania związane chociażby z samą firmą, która jest zarejestrowana na Teneryfie, a jej kapitał zakładowy wynosi zaledwie 3000 euro.

Wójt tłumaczył, że uchwała ma charakter intencyjny i nie wiąże się z żadnymi konkretnymi decyzjami.
Jak na razie nie ma wielu konkretów dotyczących inwestycji. Jednak po wyrażaniu woli współpracy, z pewnością pojawi się jeszcze bardzo dużo pytań, na które będzie trzeba odpowiedzieć ze szczegółami.

Cała dyskusja dostępna jest w pierwszej części sesji od  19 minuty.

Porządek obrad:


    Otwarcie i stwierdzenie prawomocności obrad.
    2. Przyjęcie porządku obrad.
    3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Gminy .
    4. Zapytania i wolne wnioski .
    5. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na ponowne wydzierżawienie od Skarbu Państwa nieruchomości tj. działek oznaczonych w ewidencji gruntów Nr 536/1, 536/2, 537/1, 537/4, 537/6 787/23 o łącznej powierzchni 1,0743 ha położonych w Kątach Rybackich .
    6. Podjęcie uchwały wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego na okres 15 lat oraz wyrażenia zgody na odstąpienie od przetargowego trybu zawarcia umowy najmu lokalu mieszkalnego.
    7. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia „ Wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Gminy Sztutowo w latach 2018-2022 „
    8. Podjęcie uchwały w sprawie
    9. Podjęcie uchwały w sprawie podjęcia współpracy partnerskiej z konsorcjum stworzonym na potrzeby realizacji projektu Astronomy and Science Centre – Największy Publiczny Teleskop na Świecie .
    10. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie budżetu Gminy na 2018 rok .
    11. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Sztutowo na lata 2018 -2021.
    12. Udzielenie odpowiedzi na zapytania i wolne wnioski oraz sprawozdanie  Wójta Gminy z działalności w okresie pomiędzy sesjami .
    13. Zakończenie obrad.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sztutowo


Komentarze (22)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkanka gminy
Mieszkanka gminy 17.10.2018, 14:14
Obecny wójt nie potrzebuje radnych tylko klakierów którzy będą się na wszystko zgadzać. Jeszcze się bezczelnie śmieje to kpina nie wójt przyklad zejścia na plaże!!!! Brawo panie wójcie. Zapraszam na wybory czas cos zmienić moze nie wszystkim odpowiada Robert ale jest czlowiekiem z ambicjami i pomysłami slucha ludzi i potrafi dazyc do celu
Teleskop
Teleskop 07.02.2018, 22:53
Ludzie pamiętajcie że Historia was oceni!!!
Czy Pani Banasik jest jeszcze na tyle przytomna czy ma jakieś korzyści z przyspieszenia akceptacji rady????
Tu się nic nie zgadza 3000 euro i działka na Teneryfie warta 4 mln euro ??? A firma skad? Nie ma nic o tej firmie!!!!
Ludzie widzą
Ludzie widzą 07.02.2018, 22:47
A czy Pani Barbara oprócz studzienki obok własnego domu ma coś ciekawego do wniesienia na obradach ?
Wójt
Wójt 07.02.2018, 22:45
Fajnie się rozmawia z Wójtem Ferdynandem hehe
Sztutowiak
Sztutowiak 07.02.2018, 20:42
Czy to jest kpina? Jak sie wam nie podoba to jadę do Malborka? Hehe kim jest ta kobieta? Największy teleskop świata buduje sie w Chile. Sprawdźcie ludzie ile czasu to zajmuje tam a co dopiero u nas. A czemu Skowronki? Czemu to miejsce? Przy takim Wielkim Teleskopie trzeba mieć mocny fundament. Czyli trzeba dużo kopać i bardzo głęboko. A pewnie w Skowronkach jest inna ziemia niż w Malborku. Ciekawe jak bardzo inna? Rząd Polski chce sfinansować przekop który będzie obok z wydobycia bursztynu. W tym przypadku podejrzewam że inwestycja skończy się na fundamencie i firma Spółka Z o.o. ogłosi upadłość bez konsekwencji. Gdyż całym zyskiem i tym czego nie powie nikt wam w twarz jest BURSZTYN !!!! Otworzyć Oczy Szanowna Rado Gminy!!!!!