Wydanie nr 40/2023, Czwartek 9.02.2023
imieniny: pokaż (4 imiona)Apolonia, Cyryl, Marian, Sulisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mobbing w malborskiej policji? Wszyscy funkcjonariusze prewencji są na zwolnieniach lub urlopach – 22.01.2018

Mobbing w KPP w Malborku ma trwać od 2016 roku. Funkcjonariusze mówią wprost o gnębieniu i zastraszaniu. „ My idziemy na służbę i już jesteśmy roztrzęsieni. My się martwimy, co ten dzień nam dzisiaj przyniesie – Następne postępowanie, czy następne pieniążki nam zabiorą”

Policjanci mają przede wszystkim kontrolować telefony komórkowe, rowery i legitymować nieletnich. Mundurowi boją się podejmować jakiekolwiek czynności w obawie o kolejne postępowania dyscyplinarne. Zdaniem mundurowych nie ma znaczenia, czy zatrzymają przestępcę na gorącym uczynku - najważniejsze są statystki.

 

Zgonie z Art. 943. § 2

Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Informacje jakie przekazali nam funkcjonariusze z wydziału prewencji są bulwersujące. Policjanci przyznają, że boją się podejmować interwencje. Służba w Malborku ma być nastawiona na statystyki z naciskiem na sprawdzanie rowerów, telefonów i legitymowanie nieletnich.

- Policjant powinien zajmować się zupełnie innymi sprawami, a nie wypełniać statystyki panów komendantów.


W ostatnich dniach przeprowadziliśmy kilka rozmów z policjantami, którzy opowiedzieli nam o warunkach pracy w Malborku. Oprócz funkcjonariuszy, którzy z oczywistych względów wypowiadali się anonimowo, udało nam się spotkać z byłym funkcjonariuszem KPP w Malborku Markiem Olszewskim.
Były mundurowy miał zostać nakłoniony przez komendanta Zapolskiego do przejścia na emeryturę, po tym jak na portalu społecznościowym nieprzychylnie wypowiedział się na temat włodarza Sztumu w związku z aferą banerową. Do pełnej emerytury Panu Markowi zabrakło trzech lat.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (180)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Policjant
Policjant 31.01.2018, 14:04
Policjant prewencji pełni służbę 12 godz.. w tym czasie skontrolować średnio 8 to skandal ale można ich zobaczyć jak się chowają po krzakach np. obok ogródków działkowych przy byłej telekomunikacji na ul. Targowej lub na zapleczu nowych hal targowych na runku itd. to są obiboki ,nieroby jeżeli jest kradzież rowerów,telefonów to jest ich obowiązek pod tym kontem kontrolować.
franek
franek 31.01.2018, 10:56
Zamiast pracować zajmują się pierdołami. Policja od zawsze stała statystką. W tej kwestii nigdy się to nie zmieni. Przecież trzeba jakoś pracę policjantów oceniać i monitorować. Tylko jak coś się wydarzy/ kilku nieudaczników przed kamerą z ukrytymi twarzami - czego się wstydzą/ to wszyscy wyżsi przełożeni wykręcają się, mówiąc, że nie o statystkę chodzi.. A przecież oni na ta prą. Proponuję Panu redaktorowi udać się na jakąś odprawę , to zobaczy o czym, się tam mówi. A ten emerytowany policjant przed kamerą to ciekawe dlaczego musiał odejść na emeryturę ......
Policjant z Malborka
Policjant z Malborka 04.02.2018, 18:24 (odpowiedź do franek)
Był żołnierzem a potem policjantem. Sam swoim prywatnym samochodem jeździł za policjantami i ich śledził, jak był na stołku. Niech sam się rozliczy z swoich durnych pomysłów i nękania policjantów a potem niech pisze głupoty na temat przełożonych.
olo
olo 05.02.2018, 19:46 (odpowiedź do Policjant z Malborka)
brawo kolego za to co napisałeś jak to było z jego wojskiem - a dlaczego nie został kierownikiem w PP Ryjewo może się sam zechce wypowiedzieć
Emeryt
Emeryt 30.01.2018, 11:46
Policjant który oszukuje idąc na zwolnienie powinien być zwolniony bez podania przyczyny, jest taki przepis wyciągnął bym sankcje w stosunku do lekarzy którzy nieprawnie takie zwolnienia wypisywali. Z wypowiedzi policjantów wynika że w ciągu służby legitymują 6 - 8 osób nieroby.
abc
abc 11.02.2018, 21:55 (odpowiedź do Emeryt)
Są w fatalnym stanie psychicznym więc wiarygodnie i rzetelnie zapewne L4 od psychiatry. To zrozumiałe.
Obserwator
Obserwator 31.01.2018, 20:11 (odpowiedź do Emeryt)
A czy policjant musi chorować tylko na grypę? Nierobami są Ci którzy siedzą wyfrycowani za biurkiem i strugają z siebie nie powiem kogo...to dopiero jest żenada
obywatel
obywatel 27.01.2018, 12:11
Serdeczne gratulacje dla malborskich policjantów i policjantek. Teraz na pewno czujemy do was respekt. Ośmieszyliście się sami na całego. Wszyscy się z was śmieją. Za robotę się weźcie, a nie za pranie brudów. Bardzo dobrze, że pogonili was w miasto na piechotę, bo przyzwyczajeni jesteście tylko do kozaczenia w radiowozach. Bo wstyd wyjść w miasto na piechotę?? Przyjęliście się do Policji, a nie do telewizji. Zajmijcie się robotą, a nie lanserką i narzekaniem. WSTYD !!!!!
gość
gość 27.01.2018, 11:27
A ci psychologowie to będą naprowadzać Policjantów na właściwą droge? Pocieszać ich że będzie lepiej?
Zmiana
Zmiana 26.01.2018, 12:38
Żeby zamknać dyskusje zapraszam do lektury KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI powiedział ,,Kategorycznie zabraniam tworzenia jakichkolwiek limitów mandatowych dla policjantów. Skończcie z tymi tabelkami i słupkami. Nie tędy droga. Mądrość przełożonego nie polega na analizie słupków, ale na tym, by ocenić jakie jest zaangażowanie policjanta w to, by było bezpiecznie.
Dodał, że jeżeli otrzyma sygnały, że komendanci postępują inaczej, to będzie musiał pożegnać się z takimi oficerami.''
dddd
dddd 04.02.2018, 18:26 (odpowiedź do Zmiana)
a jak zmusić Policjantów do pracy.
aa
aa 26.01.2018, 17:02 (odpowiedź do Zmiana)
jak pięknie można mówić pod publikę..szkoda że to głupoty...
bylejaki
bylejaki 25.01.2018, 17:54
Wykazanie się "wynikami" przez komendantów każdego szczebla przed przepraszam "Jojem", to obowiązek służbowy jak mawiał pan o konfetii. Pan minister Brudziński jest realistą, twardo stąpa po ziemi. Nie jest moim idolem, ale uważam, że będzie dobrym przełożonym policjantów, wczuje się w ich potrzeby i pogoni lizodupów.
Piotr
Piotr 25.01.2018, 12:58
Kolego czy ty czasem przy okazji nie załatwisz swoich zaszłosci z byłymi kolegami. Sprawa traktowania policjantów chyba cię nie interesuje. Specjalnie nie użyłem słowa mobbing, ponieważ temu co wprowadził to zjawisko do służb mundurowych należy się -''nagroda''
Marek
Marek 25.01.2018, 09:54
Cieszę się, że materiał wywołał taką dyskusję, czasem lotną czasem mizerną w sile argumentów. Do niektórych osób biorących udział w dyskusji, zacytuję klasyka: "Jest Wycie? Znakomicie!"
obserwator z dala
obserwator z dala 24.01.2018, 22:00
Proszę o odpowiedź na pytanie:
Dlaczego nie chcecie aby ktoś wam pomógł? Nikt nie zgłosił mobbingu lub innego niedozwolonego działania w KWP. Nikt nie zawiadomił prokuratury. Nikt nie chce rozmawiać ze związkami tymi z Malborka ale i tymi z Gdańska czy Warszawy pomimo tego że sami się zgłosili do was z propozycją spotkania.
Odpowiedzcie więc na pytanie jaki jest cel waszego działania bo zachowanie wasze jest nieracjonalne. Zachowujecie się jak dzieci - obrazimy się i nie pójdziemy do pracy. Niestety kiedyś ze zwolnień wrócicie i co wtedy?
Obojętnie kto będzie komendantem trzeba będzie do pracy wrócić - chyba, że planujecie porzucić pracę. Żaden przełożony z Gdańska czy Warszawy nie zgodzi się na to aby wasze działanie doprowadziło do zmiany komendanta bo nikt nie będzie ryzykował że w wasze ślady pójdą inni.
Wiem, że za chwile wyleje się na mnie fala zarzutów ale nie obchodzi mnie to. To wasz problem i TYLKO WASZ.
ll
ll 26.01.2018, 17:04 (odpowiedź do obserwator z dala)
u nas na jednostce było prowadzone przez KWP postępowanie mobbingowe..i co ..nic nie wykryli
obserwator
obserwator 24.01.2018, 23:50 (odpowiedź do obserwator z dala)
Skad te wiesci ze nie chca ? Chca .. jak najbardziej . Spotkanie takie ma byc organizowane jak oni sa na zwolnieniach lekarskich a 01stwierdzil ze na zwolnieniach nie moga przyjsc na takie spokanie. Wiec czemu organizowane jak ich nie bedzie w pracy ? Przypadek ? Chyba nie... Rozne powiazania... to powod pewnie braku oficjalnych zgloszen i strach zamiecienia sprawy jak zwykle pod dywan... wiele by pisac i wiele tlumaczyc.. to nie forum na wylewanie brudow . Kazdy powinien sie zastanowic co tu pisze i kogo oczernia czy ktos winny czy ktos nie ... Pan o nicku "Marek" rowniez bo to nie zabawa w przedszkole i jest to przykre ze dorosli ludzie w ten sposob sie zachowuja i wtracaja w co juz nie powinni. Policjanci wolali o pomoc w ten sposob bo inne rozmowy i anonimy nie przyniosly skutku.
Z Wami
Z Wami 24.01.2018, 22:00
Oj dzieje sie dzieje TVN, TVP INFO, TV Malbork, gazety, Internet. Chyba juz sie nie zamiecie pod dywan. Czas pisać Raporty.
brrr
brrr 29.01.2018, 15:10 (odpowiedź do Z Wami)
TV Malbork to chyba nie do końca "media..." to że ktoś założy firmę pod nazwa "telewizja" nie znaczy że nią jest.
Robert
Robert 29.01.2018, 15:17 (odpowiedź do brrr)
Tv Malbork to jak najbardziej media:
Regionalna Telewizja Internetowa TVregionalna24.pl jest lokalnym, internetowym portalem informacyjnym, działającym na podstawie prawa prasowego – Ustawa z dnia 26 stycznia 1984. W Krajowym Rejestrze Sądowym Dzienników i Czasopism nasz serwis został zarejestrowany pod numerem 1691 jako Gazeta Codzienna – Dziennik. "Prawo Prasowe: Roz. 1, Art. 1. Prasa, zgodnie z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej, korzysta z wolności wypowiedzi i urzeczywistnia prawo obywateli do ich rzetelnego informowania, jawności życia publicznego oraz kontroli i krytyki społecznej".

Policjant
Policjant 24.01.2018, 20:45
Szacunek dla odważnych.Podziwiam młodych policjantów że podjęli walkę i trochę się dziwię ze reszta siedzi cicho.Mamy jeden wspólny cel - normalność, której nie mamy dzięki komendantom. Każdy doświadczył na własnej skórze ich rządów i czepiania się o dosłownie pierdoły. Człowiek który nie szanuje drugiego człowieka nie może rządzić nami. Nie musicie się ujawniać teraz.Pamiętajcie ze ktoś zapyta się was o atmosferę w pracy.Bądźcie poprostu szczerzy.
DD
DD 24.01.2018, 20:35
Jak by ktoś powiedział mobbing, ale przez z-ce Komendanta, któremu podlega prewencja to się zgadza , ale Komendant to kula w płot!!!
Gość
Gość 25.01.2018, 08:21 (odpowiedź do DD)
Przecież to komendant rządzi jednostką i on o wszytkim decyduje, chyba że to że chce zrzucić całą winę na zastępcę i się wybielić/
Marek
Marek 24.01.2018, 20:48 (odpowiedź do DD)
DD albo jak Ci tam naprawdę, widzę, że masz wiedzę prosto z komendy, w której pracujesz... Nie słodź Panu Zapolskiemu, bo i tak nie będzie wiedział komu podziękować za obronę resztek dobrego imienia, chyba, że zameldowałeś pod jakim będziesz nickiem pisał.
Nika
Nika 24.01.2018, 19:31
Nic nie było w TVN...
Przyszły Komendant Bolek
Przyszły Komendant Bolek 24.01.2018, 19:29
…………………jako przyszły Komendant powiem krótko - u mnie nie będzie litości ! Morda w kubeł i kopa w du.pę ! Jasne czy nie ? Będę najważniejszy i tylka ja będę miał rację ! Nikt mi nie podskoczy ! Moim celem będzie stanowisko po Zalewskim już niebawem. Pozdrawiam.
Marek
Marek 24.01.2018, 16:08
Polecam dziś obejrzeć informacje w TVN o godzinie 19, zobaczą Państwo ilu policjantów odważyło się rozmawiać z TVN-em.
ps. Pozdrawiam obrzucających mnie błotem komendantów i naczelników malborskiej komendy ;)
DD
DD 24.01.2018, 20:30 (odpowiedź do Marek)
Panie Mark! jak można być tak mało krytycznym wobec swoich umiejętności i dokonań w MSW! Chyba, że rozpoczyna pan karierę polityczną i zaczął pan kampanię wyborczą- to sory tam napewno pan się nada, a mogę się spytać jaka partia?
Marek
Marek 24.01.2018, 20:45 (odpowiedź do DD)
Sądząc po wpisie uważa się Pan/Pani za osobę inteligentną, elokwentną i znającą się na wszystkim, lecz chyba ta inteligencja została zagłuszona chęcią zaistnienia (choć anonimowo) skoro nie sprawdziła/sprawdził Pan/Pani mojego profilu na FB, tam jest wszystko. Pozdrawiam, prawdopodobnie, któregoś z Panów Naczelników lub Pana Jacka K.
DD
DD 25.01.2018, 13:15 (odpowiedź do Marek)
Panie Marku,po raz pierwszy coś skomentowałem i to przez Pańską osobę, nie muszę sprawdzać profilu na FB, bo pracowaliśmy w jednej jednostce i widząc, jak wybiela Pan swoją sumienną służę w MSW to zbierało mnie na mdłości, a osobą, które Pan wymienił zapewne nie podał bym ręki,Nikogo nie chce wybielać tylko chodzi o PRAWDĘ!!!
csp
csp 24.01.2018, 17:49 (odpowiedź do Marek)
Jarek K. - następny rozgoryczony emeryt?
:)
:) 24.01.2018, 11:30
Ja widzę,że tu się zrobiły GORZKIE ŻALE...Panowie...polejcie sobie po kieliszku...dajcie sobie po g...e...i zachowajcie się jak prawdziwi mężczyźni...HONOR to podstawa...
misiaczek :)
misiaczek :) 27.01.2018, 19:12 (odpowiedź do :))
zgodzę się że honor jest jest ważny i właśnie o to walczymy. Niestety przełożeni z naszej jednostki tak jak z KWP nas lekceważyli przez ok roku. Nasze postulaty i prośby leciały od razu do kosza z uśmiechem na twarzach naszych przełożonych. Niestety musiało dojść do tak dużego rozdmuchania tej sprawy żeby nie było tak jak przy poprzednich zamiecione pod dywan. Osoby z zewnątrz, które nie pracują w tej bardzo specyficznej formacji nie mogą wiedzieć jak tak naprawdę u nas wygląda i proszę o zachowanie niepotrzebnych komentarzy dla siebie.... chcecie żeby było tzw polowanie na mandaty i czepianie się o każdą pierdołę? tego oczekuje obecne kierownictwo ...my przyjmowaliśmy się po policji a nie urzędu statystycznego drodzy obywatele... pozdrawiam
policjant
policjant 24.01.2018, 09:59
Mnie w tej komendzie chciano zwolnic ze sluzby i straszono zwolnieniem i to za sprawa zastepcy komendanta ktory byl wtedy naczelnikiem prewencji.
rem
rem 24.01.2018, 09:56
Policja w Polsce to wielkie szambo Oni myślą że są ponad prawem i wszystko wolno nawet taki pies który jest 2 lata w policji nie zna ustawy o policji i prawa ale władza uderza Mu do głowy !!!!!!!!!!!!
Inny
Inny 24.01.2018, 09:49
Ten cały Pan Marek widać twarz teskniącą za rozumem. Po 1,5 roku zorientował się ze go wysłali na wcześniejszą emeryturę. Skoro zwolnienie było niezgodne z kodeksem pracy są od tego odpowiednie instytucje a nie Facebook.
Marek
Marek 24.01.2018, 13:40 (odpowiedź do Inny)
Gwoli ścisłości, służba policjanta nie podlega przepisom Kodeksu Pracy, jest to stosunek służbowy.
Marek
Marek 24.01.2018, 13:36 (odpowiedź do Inny)
proszę zmienić informatora. Nie półtora roku tylko 7 miesięcy, a raport napisałem jak każdy w takiej sytuacji pisze, (po sugestiach przełożonych) "odejście ze służby z powodów zdrowotnych." Na przyszłość, sposób wypowiadania się publicznie świadczy o pana/pani "wysokim poziomie i kulturze" osobistej. Pozdrawiam
Facebook up! :)
Facebook up! :) 24.01.2018, 11:06 (odpowiedź do Inny)
Oj kogos boli, ze nie mozna juz Markowi zrobic postepowania za komentarze na Facebooku, jak to mialo miejsce w przypadku Policjantki. Wolnosc slowa? Nie w Malborku. Zamordyzm? Tylko w Malborku!
Marek
Marek 24.01.2018, 13:38 (odpowiedź do Facebook up! :))
Dokładnie, za wypowiedź na temat artykułu opublikowanego przez Pana Patryka Tomaszewskiego koleżance wszczęto postępowanie, jako powód podając: "naruszenie zasad etyki policjanta". Jakaś kpina. Świadczy to tylko i wyłącznie jakie podejście do ludzi maja komendanci i naczelnicy w KPP w Malborku, a to potwierdza, że reportaż ma swoje podstawy.
emeryt
emeryt 24.01.2018, 20:47 (odpowiedź do Marek)
Ciekaw jestem, kto uwierzy w Pana bajki!!!
Żenada
Żenada 24.01.2018, 08:14
Ludzie nie umiecie sobie w twarz powiedzieć prawdy tylko robicie pośmiewisko na forum?? Ręce opadają... Anonimowo każdy bohater. Dajcie sobie już spokój bo rozmowa zeszła na zły tor i to Was kompromituje.
Ok.
Ok. 24.01.2018, 09:12 (odpowiedź do Żenada)
Ryba psuje sie od glowy, a i przyklad idzie z gory. Polityka komendanta i sposob zarzadzania doprawadzily do podziału miedzy ludzmi na wybitnych i debili to teraz emocje wychodza. Nikomu to nie jest potrzebne, ale jakas tego przyczyna jest. Podziekowac mozna tylko komendantowi za nierówne traktowanie ludzi i przede wszystkim niesprawiedliwe w oparciu o wlasne uprzedzenia i brak dialogu z "liniowymi" jak to okresla Policjantami.
Marek
Marek 24.01.2018, 07:35
Panowie naczelny, kozaczycie w swoich komentarzach, próbujęcie się wybielac i u mniejsza swój udział w tym, co się dzieje w komendzie. Dlaczego nie macie odrobiny odwagi i honoru, by podpisać się, chociaż, swoimi imionami.
Emeryt
Emeryt 24.01.2018, 07:16
Jaki komendant jest to każdy wie bywali przed nim różni ale z drugiej strony ta policyjna młodzież to pokolenie bezstresowo wychowywane dla nich każde polecenie to obraza majestatu i trudność nie do pokonania. Staży gliniarze chyba wiedzą co mam na myśli.
wicek
wicek 24.01.2018, 10:14 (odpowiedź do Emeryt)
Polecenia trzeba wydawać zgodne z prawem i ustawie o policji !!!
Stegienka
Stegienka 24.01.2018, 05:23
SZANOWNE MEDIA, TVMALBORK I TVP GDAŃSK NIE CZEKAJCIE NA KOMENDANTA ZAPOLSKIEGO, ON SWOIM FUNKCJONARIUSZOM TEZ NIE ODPOWIADA NA RAPORTY DO NIEGO KIEROWANE - PO CO ZOSTAWIAC SLED PO SWOICH CZYNACH? SLOWNIE ZAWSZE MOZNA POZNIEJ COS NAKLAMAC I SIE WYBIELIC A Z POLICJANTOW ROBIC DEBILI.
Cyrk
Cyrk 24.01.2018, 00:09
Ludzie czy was już całkiem rozum opuścił? Publiczne pranie brudów w komentarzach wyjdzie Wam bokiem. Pamiętajcie, że w internecie nikt nie jest anonimowy i zawsze można ściągnąć IP. Posypią się za chwilę powództwa cywilne za zniesławienie. Opanujcie się! to nie jest zamknięte forum Komendy tylko publiczny portal.
Gość
Gość 24.01.2018, 08:24 (odpowiedź do Cyrk)
Chyba że wchodzi się przez TOR
może?
może? 24.01.2018, 08:03 (odpowiedź do Cyrk)
Ale za co? Za prawde?
KOrek234
KOrek234 23.01.2018, 22:24
Na mieście mówią, że ostatnio pracownicy stacji benzynowej zatrzymali pijanego kierowcę i przekazali policjantom. Po czym policjanci w raporcie ze służby napisali, że to oni ujęli pijanego kierowcę natomiast pracownicy stacji byli tego tylko biernymi świadkami?
Ping pong
Ping pong 24.01.2018, 05:03 (odpowiedź do KOrek234)
Tak podobno w tej komendzie sa wlasnie wyniki "drukowane". W wydziale ulubionego naczelnika komendanta jeszcze lepsze cuda!! (Moze komus kawy? Ale to fo 15:30, po 15:30 serwujemy cos lepszego). Jak to sie mowi "sie gra sie ma" (i polewa) komendant po plecach klepie wiedzac o wszystkim i sie smieje, w sumie od piatku juz chyba troche mniej...
Kolarz
Kolarz 23.01.2018, 23:02 (odpowiedź do KOrek234)
Bo nie byli nieletnimi na rowerach z telefonami komórkowymi i z dokumentem do sprawdzenia. Buhahahahahaha.
Incognito
Incognito 23.01.2018, 22:23
No cóż panie Żuchowski, myśli Pan, że tylko Pan o tym wie? No popatrz, inni też wiedzą jaki z Pana prawy człek.
Poinformowany
Poinformowany 23.01.2018, 20:53
Wisdę, że chyba wszyscy naczelnicy prewencji się tu wypowiadają. To niech pan główny naczelnik wydziału WP pochwali się jak to na ostatniej zakrapianej imprezie w kasynie policyjnym zgubił legitymację służbową i nie mógł jej znaleźć, gdyby nie kolega, który ją znalazł bo miał tego wieczoru służbę na dyżurce, pewnie dzisiaj miałby postępowanie dyscyplinarne, bo ktoś inny wysłałby te legitymacje wraz z odznaka do BSW KGP
2016
2016 23.01.2018, 21:42 (odpowiedź do Poinformowany)
ah tam kasyno!! a stadnina koni dzielnego funkcjonariusza i organizowane tam imprezy dla komendanta!! tam to sie leje strumieniami!! tam sie pala zywcem w ogniu, gubia po lasach i inne cuda!! z reszta i tam kontrole nad legitymacja ktos kiedys stracil ;)
MM
MM 23.01.2018, 21:15 (odpowiedź do Poinformowany)
dobrze, ze nie zgubil sie w lesie jak jeden z funkcjonariuszy elitarnego wydzialu tej komendy po imprezie - jak zawsze zakrapianej z Komendanatem
Kamarata
Kamarata 23.01.2018, 20:48
Czy to prawda, że jeden z policjantów z Malborka walił w rogi swoją żonę i spotykał się z dziewuszką ze Stegny?
ping pong
ping pong 23.01.2018, 21:38 (odpowiedź do Kamarata)
jego Pupil i Fawor pewnie go tam na zmianę wozili, spotykają ich teraz za to liczne nagrody, awanse i pochwały od komendanta wywalczone dzielnie w meczach tenisa stołowego :)
DD
DD 23.01.2018, 19:58
Napisałem dwa komentarze i żaden się nie ukazał, a wiele by wyjaśnił na temat aktualnej sytuacji w Policji i na temat p.Marka. Cenzura!!!
Poinformowany
Poinformowany 23.01.2018, 21:29 (odpowiedź do DD)
Spróbuj jeszcze raz tylko może w sposób kulturalny...
BB
BB 23.01.2018, 21:11 (odpowiedź do DD)
moze dlatego, ze Pan Marek, to juz emeryt. Sprawa dotyczy aktualnej sytuacji w jednostce.
x
x 23.01.2018, 14:20
jeden p an szczególnie wyróżnia się swymi komentarzami pod różnymi pseudonimami bardzo łatwo go rozszyfrować może on nazywać dwóch kolegów nierobami bo tylko nieliczni wiedzą jak pracował dawniej i jak pracuje dzis
Jan
Jan 23.01.2018, 14:15
Za psie pieniądze narażone jest ich życie bo jak się coś złego dzieje to oni muszą nas chronić a w pracy szef i jego statystyki to chore
ja
ja 23.01.2018, 14:06
Nagle wszyscy chorzy? Zweryfikować te zwolnienia. Powiadomić ZUS i do weryfikacji.
Ciekawy
Ciekawy 23.01.2018, 13:53
A mnie ciekawi co dalej z tą sprawą będą zamiatać pod dywan czy przeprowadzą porządne czynności wyjaśniające.
-t-
-t- 23.01.2018, 13:22
Chłopakom grunt się pod nogami pali. Teraz panika bo kredyciki do spłacania. Historia zna takie akcje i nigdy dla buntowników dobrze się nie kończyły.
-zainteresowany-
-zainteresowany- 23.01.2018, 12:37
Nie tylko w malborskiej ! Rozejrzyjcie się po innych jednostkach- takie same bagno, albo jeszcze gorzej! Niech banda cymbalow dalej patrzy w swoje kieszenie i "dmucha" statystyki..Wtedy na pewno będzie lepiej...
Iga
Iga 23.01.2018, 12:00
Panowie naczelnicy sami mówicie najgorsze rzeczy o waszych komendantach a teraz stoicie za nimi.Utoniecie razem z tym okrętem. Kpp Sztum i Kpp Kwidzyn z wami policjanci macie jaja
As
As 23.01.2018, 11:58
Bardzo bym prosił o podstawę prawną legitymowania? Chyba zapomnieli kiedy policjant może legitymowac, przypominam musi być podstawą faktyczna uzasadnione dodejrzenie w innym przypadku jest to przekroczenie uprawnień, naklanianie do popełnienia przestępstwa jest również przestępstwem. Panowie i panie policjanci polecam kamery 4k żeby jakość nagrań z odpraw była dobra.
Jan
Jan 23.01.2018, 11:56
co to za komendant,Prabuty ,Sztum a teraz Malbork i każdy pozdrawia go kupą kamieni
patrol x
patrol x 23.01.2018, 10:33
Pan Marek będzie teraz strażakiem ochotnikiem w Postolinie. Bardzo mocno popiera pisuar sztumski i się do nich przykleja. Policjantem był kiepskim, chyba zbyt późno się na nim poznali. Nie wpisy były powodem poproszenia go o przejście na emeryturę.
PP
PP 23.01.2018, 13:33 (odpowiedź do patrol x)
Idż dalej. Powiedz co było powodem
Marek
Marek 23.01.2018, 20:26 (odpowiedź do PP)
O widzę, że panowie Naczelnicy prewencji się uaktywnili, pozdrawiam Marek, czemu nie podpiszecie się swoimi imionami, tchórze?
DD
DD 23.01.2018, 19:07 (odpowiedź do PP)
p.Marek powinien podziękować, że mógł odejść na emeryturę, bo jak by było wszczęte postępowanie to uważam, że poleciał by z hukiem!
GSZ
GSZ 23.01.2018, 09:48
A u nas w Sztumie zimą sprawdzają sanki a latem zamiast rowerów szkapy orzące pola. Podobno w tym roku patrole będą sprawdzać numer buta :)
Ranger
Ranger 23.01.2018, 09:44
Wszystko i tak będzie zamiecione a komendant dostanie awans albo go przeniosą do kolejnej jednostki. Z takimi zadaniami jak sprawdzanie telefonów czy rowerów to radzimy realizować się w straży miejskiej. Tam komendant nikogo nie mobbinguje, nawet nie wiadomo czy wie gdzie pracuje i z kim.
gość
gość 23.01.2018, 09:30
W kryminalnym też się dobrze nie dzieje bo uciekają policjanci do innych jednostek
8-/
8-/ 24.01.2018, 11:25 (odpowiedź do gość)
Ucieczka?? To ewakuacja w trybie pilnym!!
p
p 24.01.2018, 17:21 (odpowiedź do 8-/)
jak się nieudolnie anonimy pisze to potem trzeba uciekać
Zniesmaczony
Zniesmaczony 23.01.2018, 09:01
To już kolejna wpadka komendanta najpierw Prabuty potem Sztum a w Malborku utrata broni , kilka ucieczek teraz mobbing a komendant dalej na stołku - przypadek ?
Rozważny
Rozważny 23.01.2018, 08:57
W malborskiej komendzie chyba dzieje się coś złego skoro w ostatnim czasie dużo
policjantów odeszło a inni chcą odejść do innych jednostek.
Zygmunt
Zygmunt 23.01.2018, 08:47
………………..bardzo miło wspominam moją służbę Poslece Ludowej w Oddziałach ZOMO. Byłem mistrzem w operowaniu pałą. Wiedziałem gdzie walnąć co by gość usiadł na zawsze na du.pę. Miałem szacun i poważanie u kolegów i przełożonych zresztą do dzisiaj go mam. Mieszkanie zmieniałem co 2 lata na większe i lepsze. Byłem wielokrotnie odznaczany i nagradzany. Od lat jestem na zasłużonej wysokiej emeryturze i z żoną zwiedzamy świat. Nawet od Pisiorów dostałem podwyżkę emerytury. Jestem szczęśliwym spełnionym facetem. Można…….można - tylko trzeba mieć łeb ! Pozdrawiam.
Wacek
Wacek 23.01.2018, 16:00 (odpowiedź do Zygmunt)
Pozdrawiam Ciebie Zygmunt.
Przyszły Komendant Bolek
Przyszły Komendant Bolek 23.01.2018, 08:40
…………………statystyki muszą się zgadzać i wtedy jest premia i awansik. I tak ma być ! Morda w kubeł. Komu się nie podoba wynocha ! Jasne ?
Main
Main 23.01.2018, 07:41
A BSW coś działa? Oj wydaje mi się że to nagonka na zapolskiego... Czyżby wniosek o emeryturę?
Krysis
Krysis 23.01.2018, 07:33
Dobrze ze można zabrać emeryture i stopień za plucie w wlasne gniazdo gdzie się pracowało.Skandal że nie mówił tego jak był czynnym policjantem.Jak to moglo poprawić bezpieczeństwo mieszkańców .to skandal żeby co niektórymi wydawalo się że bić kobiety można tak jak tu piszą w komentarzach .
Maciek
Maciek 22.01.2018, 23:29
Proponuję zrobić użytek z kamer nasobnych przed, w trakcie i po odprawie. Jak nie dostaliście to proponuję kupić prywatne i nosić w miejscu widocznym żeby nie było niedowmówień. Gwarantuje że podejście przełożonych zmieni się diametralnie. Tylko należy pamiętać że wszystko opąrte jest o przepisy...