Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Wspaniała inicjatywa, koncert charytatywny „Wiara czyni cuda” - 05.01.2018

Wiara, nadzieja i miłość… trzy największe wartości w życiu i trzy części koncertu charytatywnego studia wokalnego Balbiny z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Podczas koncertu zbierano środki na rehabilitację czternastoletniego Szymona Mazurczaka, który w listopadzie ubiegłego roku wpadł pod samochód i do dziś jest w śpiączce. Od 3 stycznia przebywa w klinice „Budzik”, jego szanse na wyzdrowienie rosną, jednak potrzebne są środki na dalszą rehabilitację.

Dzięki hojności mieszkańców Malborka, z licytacji, sprzedaży ciast i z kiermaszu udało się zebrać łącznie 8.886,91 zł. Szymon jest podopiecznym Fundacji Rycerze i Księżniczki, która prowadzi wszystkie zbiórki.

Podziękowanie za okazaną pomoc nagrała mama Szymona, Beata, dawna „Balbina”. Powiedziała, że wprawdzie nie może być na koncercie, ale dziękuje Marii Seibert, swojej drugiej mamie, Michałowi Juszczakiewiczowi, który razem z Anią Szatybełko prowadził koncert, komitetowi społecznemu, który pilotuje wszystkie zbiórki, wszystkim wolontariuszom oraz darczyńcom.

W koncercie oprócz „Balbin”, „Balbinek”, „Balbineczek” i „Airam” wystąpiły również „Eski Floreski” ze Sztumskiego Centrum Kultury oraz goście specjalni – Hania Czerniakowska, niepełnosprawna dziewczynka, która swoim śpiewem chciała dać nadzieję Szymonowi, Katarzyna Lutak, była „Balbina”, dla której kilka lat temu również zorganizowany został koncert oraz muzyk Michał Maciudziński. Wokalistom towarzyszył zespół instrumentalny pod kierunkiem Adama Lemańczyka. Przy organizacji pomagali wolontariusze - uczniowie I LO w Malborku.

Muzyczne prezentacje stanowiły jedną część imprezy. Osobnym spektaklem była licytacja przedmiotów przekazanych przez ludzi dobrej woli, między innymi buty Ady Zawadzińskie - Miss Polski i Wicemiss Świata na Wózku, książka „Faraon” z limitowanej serii, przekazana przez burmistrza Marka Charzewskiego, wiosło z autografami utytułowanych wioślarzy, biżuteria, karnety do salonów piękności i fryzjerów, obraz papieża Jana Pawła II, elegancka suknia, karnet na strzelnicę i wiele innych cennych rzeczy. W sumie z samych licytacji zebrano prawie 5 tysięcy zł. Z pewnością do sukcesu przyczynili się prowadzący – Michał Juszczakiewicz znany z programu „Od Przedszkola do Opola” oraz Ania Szatybełko, która śpiewała w „Balbinach”, a obecnie jest dziennikarką „Superstacji”.

Warto również wspomnieć, że nagłośnienie i oświetlenie charytatywnie zrealizowała firma Forte Acoustic Sebastian Branecki.

Wzruszenia oraz dumy ze swoich podopiecznych nie kryła prowadząca „Balbiny” i kierownik artystyczny koncertu Maria Seibert. Na zakończenie powiedziała, że planuje nagrać płytę z koncertu, a dochód z jej sprzedaży przeznaczyć również na leczenie Szymona.

Opis: 82-200.pl

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.