Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Młodzicy z malborskiego MAL WOPR w składzie Kadry Wojewódzkiej na rok 2018 - 05.01.2018

Młodzicy z malborskiego MAL WOPR w składzie Kadry Wojewódzkiej na rok 2018 - 05.01.2018 fot. MAL WOPR / 82-200.pl
Doskonale rozpoczął się rok dla Sekcji Pływackiej MAL WOPR. W piątek została opublikowana lista zawodników powołanych do składu Kadry Wojewódzkiej w pływaniu na rok 2018. W trzydziestoosobowej ekipie najlepszych pomorskich pływaków znalazło się aż pięcioro zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR.

Skład kadry został opracowany na podstawie rankingu ogólnopolskiego z dnia 31.12.2017r. z krótkiej pływalni. Oznacza to, że czym wyżej klasyfikowany był zawodnik w konkurencji, w której określone są klasy pływackie dla danego rocznika, tym większą miał szansę na znalezienie się w tym doborowym towarzystwie. 

Listę najlepszych otwiera nie kto inny jak posiadaczka siedmiu najlepszych wyników wszechczasów w Polsce, trzynastoletnia Paulina Cierpiałowska. Paula została sklasyfikowana na pierwszym miejscu w Polsce w aż 10 konkurencjach na 17 możliwych, zaś w jednej zajęła drugą pozycję. Z pewnością można mówić w jej przypadku o spektakularnej dominacji w kategorii 12 latek w całym roku 2017. 

Ścisły skład kadry zamyka fantastycznie spisująca się w minionym roku Nadia Walentynowicz. Nasza zawodniczka w połowie roku zaczęła wykazywać coraz lepsze przygotowanie do stylu grzbietowego i to właśnie w tym stylu na dystansie 200m została sklasyfikowana na 13 miejscu w kraju. Dało jej to miejsce w dwudziestce najlepszych. Szkoleniem w ramach kadry wojewódzkiej objęci są zawodnicy ze ścisłej 20-tki ale również 10-tka rezerwy. 

W bezpośrednim zapleczu kadry znalazła się aż trójka zawodników MAL WOPR. Po raz drugi w tym składzie znalazła się Magda Mroczek. Tym razem plasując się na 15 lokacie w kraju na dystansie 100m stylem dowolnym wraz ze swoją koleżanka ze sztafety również piętnastą w Polsce w konkurencji 200m stylem klasycznym Lilianą Szpaczyńską mogła cieszyć się z nominacji. Dla naszej najlepszej klubowej żabkarki Liliany, awans do kadry jest ogromnym zaskoczeniem ale w pełni zasłużonym. W kadrze debiutuje też doskonale spisujący się szczególnie na początku sezonu 2017/2018 nasz długodystansowiec Jakub Grapentyn. Kuba zanotował 18 wynik w kraju właśnie w długodystansowej konkurencji 800m stylem dowolnym i zaliczył historyczny sukces w swojej karierze. 

Bardzo cieszy tak duża liczba zawodników MAL WOPR w składzie Kadry Wojewódzkiej. Świadczy to zarówno o właściwej pracy treningowej ale również o dużym zaangażowaniu nie tylko zawodników ale i ich rodziców. I to właśnie tym ostatnim trenerki Dorota Grzywacka i Iwona Ciecholewska składają ogromne podziękowania za zaufanie, pomoc i wielkie serce. Zawodnikom z kolei składają serdeczne gratulacje, wierząc że to wyróżnienie zdopinguje ich do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Już za nieco ponad trzy tygodnie czeka ich pierwsze zgrupowanie szkoleniowe kadry. Nasi pływacy wyjada w ferie do Wałcza, gdzie na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu będą szlifować formę na najważniejsze imprezy sezonu. 

 

 

Info i foto : MAL WOPR Malbork/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.