Wydanie nr 146/2022, Czwartek 26.05.2022
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spotkanie wigilijne Podopiecznych placówek Fundacji WRÓĆ. Przy opłatku, dobrym słowie i kolędach – 19.12.2017

19 grudnia odbyło się coroczne spotkanie wigilijne dla Podopiecznych ich rodzin ze wszystkich Placówek Fundacji „Wróć” w Nowym Stawie. Było to spotkanie niezwykłe, nie tylko ze względu na obecność ok. 250 gości, ale przede wszystkim przez możliwość bycia razem.

Opłatkiem łamali się podopieczni i opiekunowie z: Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Jezierniku, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno - Wychowawczego w Lasowicach Wielkich oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Lasowicach Wielkich.

 

W spotkaniu Uczestniczyły również rodziny Podopiecznych, władze Fundacji, przedstawiciele lokalnych władz powiatu malborskiego i nowodworskiego oraz Fundatorzy i Przyjaciele Fundacji. Zanim jednak połamano się opłatkiem i skosztowano świątecznych ciast, wcześniej wysłuchano koncertów i przedstawień. Był też czas na życzenia od samorządów, na których terenie działają ośrodki fundacyjne. Po części artystycznej przedstawiono codzienną pracę placówek Fundacji „Wróć”. Rzecz jasna podczas wigilii nie mogło zabraknąć św. Mikołaja i prezentów.

 

W części artystycznej Goście zobaczyli wspaniałe i wzruszające występy pracowników oraz Uczniów i Uczestników Placówek. W specjalnie przygotowanej prezentacji przedstawiona została codzienna praca Ośrodków oraz realizowane ze wsparciem dotacyjnym funduszy krajowych i europejskich Projekty. Po części oficjalnej przyszedł czas na słodki poczęstunek przy akompaniamencie granych na żywo świątecznych utworów. Nie zabrakło również Mikołaja z workiem pełnym prezentów, który chętnie obdarowywał dzieci. A każdy z przybyłych Gości otrzymał drobny upominek wykonany przez Podopiecznych Fundacji „Wróć”.

Na pożegnanie uczestnicy wigilii mogli jeszcze przystanąć na chwilę przy żłobku z osiołkami, na co dzień wykorzystywanymi w hipoterapii.

 

Fot. Fundacja Wróć, wideo: W. Mocny

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.