Wydanie nr 166/2021, Wtorek 15.06.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum: Pierwsze Zimowe Grand Prix Sztumu za nami. Ponad 450 biegaczy na mecie! - 16.12.2017

Sztum: Pierwsze Zimowe Grand Prix Sztumu za nami. Ponad 450 biegaczy na mecie! - 16.12.2017 fot. KS Zantyr Sztum
Najstarszy na mecie 83-letni Stanisław Niwiński z Gdańska a najmłodszy 4-letni Mieszko Zwoliński ze Sztumskiego Pola. Za nami rekordowy bieg XIX Zimowego Grand Prix Sztumu w Biegach Przełajowych pod Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Sztum Leszka Tabora. W biegu na 4,8 km (25 startujących) oraz na 9,2 km (288 zawodników) – zwycięzca był jeden – Bartosz Mazerski. Trasę 9,2 km przebiegł w 00:29:48 min.

 

Start i metę tradycyjnie zorganizowano na plaży Jeziora Zajezierskiego w Sztumie. Kolejne odsłony zimowego Grand Prix Sztumu odbędą się 20 stycznia i 17 lutego już w 2018 r.

(…) Podczas ostatnich zawodów, o których mowa, niezwykle ciekawy był pierwszy raz - bieg z psem na smyczy, czyli canicross w Sztumie, zakończony zwycięstwem, znanego w Sztumie Krzysztofa Pawłowskiego z Tczewa. Dodajmy, że wśród uczestników znaleźli się także maszerzy Nordic Walking (4,6 km – okrążenie wokół jeziora).

 

Wygrani w poszczególnych kategoriach wiekowych

Bieg główny to popis Mateusza Niemczyka z KKB Starogard Gdański, drugi powracający do formy Zbigniew Jost, trzeci Andrzej Rogiewicz a czwarty Bartosz Mazerski, szósty Krzysztof Garbowski /obaj na pierwszych miejscach w swoich kategoriach wiekowych. Podkreślić trzeba bardzo udany start Jana Kołpaka i pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej. Odnotować należy start osoby niepełnosprawnej o kulach Edwarda Pałasza. Bieg kobiet to popis sióstr Tuwalskich, Małgorzata pierwsza a Elżbieta druga. Nas cieszy co raz lepsza dyspozycja, /pierwszy rok w kategorii młodzik/ Igora Tyburskiego. Był open 10 wśród dużo starszych juniorów a trzeci w kategorii młodzików. W kategorii juniorek dominowały zawodniczki LKS Zantyr Beata Niemyjska Karolina Lisowska. W kategorii /licznie startujących przyjezdnych dzieci z Tczewa, Malborka, Starogardu/ widoczni byli nasi. W czołówce dziewcząt były Antonina Rygielska/5/ i Nadia Śmigowska /6/ oraz Nikodem Kwiatkowski /4/.

 

Tradycyjnie ogromne podziękowania”

Należą się one partnerom, współorganizatorom, sponsorom, sędziom, obsłudze: Miasto i Gmina Sztum-partner strategiczny, Sztumskie Centrum Kultury, SAR Burczyk Estrada, SP2 Sztum, PWiK Sztum, Straż Miejska, KKL Lider Sztum, zabezpieczenie medyczne Lesława Olszewskiego oraz wielu przedsiębiorcom, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

 

oraz sztabu organizacyjnego w osobach

: Marlena i Piotr Nowosielski, Iwona i Krzysztof Burczyk, Danuta i Roman Grochowscy, Danuta i Wiesław Świderscy, Elżbieta Czerkies, Irena Kołpak, Maria Mazerska, Bożena Warżel, Andrzej Belzyt, Zygmunt Słupecki, Bogdan Cebula, Bogdan Owsiany, Marcin Chańko, Krzysztof Kamiński, Dominik Wiechowski, wolontariat i młodzi sędziowie PZLA , członkinie LKS Zantyr /ciasto/ itd….Była zbiórka do puszek dla Szymka z Malborka!

 

Dodajmy, że biegi Zantyra odbywają się dzięki wielkiemu zaangażowaniu znanego sztumskiego działacza sportowego Ryszarda Mazerskiego, który jak sam podaje, był także twórcą MLKS Victorie Sztum z sekcjami kajakarstwa, LA i piłki koszykowej juniorek (lata 1999/2000). Organizował duże zawody biegowe jak: Ogólnopolski Leśny Bieg Przełajowych na Sztumskim Polu czy Ogólnopolskie Biegi Uliczne oraz liczne imprezy na stadionie miejskim w Sztumie z czwartkami LA...

 

Wyniki ostatniego zimowego Grand Prix Sztumu:

 

http://zantyr.pl/to-bardzo-cieszy-czyli-krotki-komentarz-i-biegu-xix-grand-prix-sztumu/#more-28417

 

To nie koniec tegorocznych biegowych imprez!

Osoby, które nie mogły bądź przegapiły zimowe grand prix, mogą jeszcze skorzystać z udziału w II Sztumskim Sylwestrowym Biegu Wieczornym 30 grudnia. W programie bieg i marsz rekreacyjny Nordic Walking na dystansie 4,6 km ze startem i metą na plaży miejskiej w Sztumie. Biuro zawodów czynne będzie na plaży miejskiej od godz. 15.30. Zapraszamy do zapisów i opłaty startowego. W dniu zawodów – 50 zł.

Klasyfikacja małżeństw!!!!! Przebierańcy mile widziani!!!

Zapisy i opłata do poniedziałku do 24.00

https://elektronicznezapisy.pl/events.html

 

 

Informacja i foto: zantyr.pl oraz strona FB klubu Zantyr Sztum 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Bieganie


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.