Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski: Trzech policjantów rannych. Przemyt papierosów wartych ok. 250 tys. zł. – 25.10.2017

Powiat sztumski: Trzech policjantów rannych. Przemyt papierosów wartych… fot. Nadesłane do redakcji
Jak już informowaliśmy we wtorek, wczoraj po godz. 10-ej policjanci z ogniwa ruchu drogowego podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy hondy. Zaczęło się od rutynowego przekroczenia prędkości, jednak gdy kierowca czarnej hondy mimo podawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych nie zatrzymał się, wszczęto pościg za mężczyzną. Zaczęła się obława podczas, której oddawano strzały z broni palnej. Mężczyzna prawdopodobnie uciekał, bo przewoził papierosy bez akcyzy warte co najmniej ćwierć miliona złotych!

O tym, że prowadzona jest poważna akcja policyjna informowali nas mieszkańcy. Otrzymywaliśmy informacje o radiowozach na sygnale w Starym Targu i Kątkach (gm. Stary Targ) oraz o przesłuchaniach mieszkańców.

 

Sztumska Komenda podaje szczegóły na temat wczorajszego pościgu:

 

- Drogą radiową poinformowano kolejne patrole, które następnie próbowały zatrzymać uciekającego kierowcę – mówi asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - Kierujący hondą 36-letni mieszkaniec Suwałk, który uciekał usiłował przejechać jednego z funkcjonariuszy. Mimo zastosowanych blokad kierowca uderzył w radiowóz jednego z policjantów z Dzierzgonia. Zaangażowano wielu funkcjonariuszy podczas tych działań. Okazało się, że prawdopodobną przyczyną ucieczki mężczyzny było przewożenie przez niego nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy, który wartość wstępnie oszacowano na ok. 250 tys. zł.

 

Uciekinier w pewnej chwili zjechał autem do pobliskiego lasu. Tam po dalszym pościgu został zatrzymany.

 

- Ostatecznie zatrzymania dokonano dzięki przestrzeleniu kół jego samochodu w miejscowości Krasna Łąka (gm. Mikołajki Pomorskie) – dodaje asp. rzecznik Karolina Gastoł – Zawicka. - Obecne mężczyzna został umieszczony w policyjnym areszcie. Wobec niego podejmowane są kolejne czynności przez Prokuraturę Rejonową w Kwidzynie. Za próbę ucieczki i umyślne uderzenie w radiowóz oraz niezatrzymanie się do kontroli, sprawcy grozi 10 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. W czasie akcji drobnych obrażeń doznało trzech funkcjonariuszy policji. Na szczęście ich życiu i zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.