Wydanie nr 185/2022, Poniedziałek 4.07.2022
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Ponad 900 osób ewakuowano ze szkoły. Wszyscy bezpiecznie opuścili budynek - 22.09.2017

To była wyjątkowa lekcja, która z pewnością na długo pozostanie w pamięci tych najmłodszych. Nie pierwsza i na pewno nie ostatnia. Próbna ewakuacja miała przypomnieć uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły, co należy robić w razie zagrożenia. Jak się okazuje uczniowie bardzo dobrze wiedzą co robić, gdy dzwonek zadzwoni 3 razy.

Uczniowie oraz nauczyciele okazali się bardzo opanowani, co widać było po spokojnym i zorganizowanym opuszczaniu szkoły oraz ustawianiu się na boisku szkolnym. Po zebraniu wszystkich raportów od nauczycieli prowadzących zajęcia przed ewakuacją, okazało się, że wszyscy uczniowie jak i personel szkoły bezpiecznie opuścili budynek.

Głównym celem ćwiczenia było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia. Dowodził –  Pan Piotr Kujawa. Ewakuacji przyglądała się straż pożarna.

-Sprawdzamy aktualne przepisy i procedury prowadzenia akcji. Co roku nadzorujemy ewakuację próbną szkół z naszego rejonu - mówi Janusz Leszczewski rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Malborku.

W tym roku na zaproszenie dyrekcji szkoły i KP PSP w Malborku z kamerą odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. UNICEF w Malborku.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.