Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Pociągiem w góry i nad morze dzięki pracom PLK - 07.08.2017

Pociągiem w góry i nad morze dzięki pracom PLK - 07.08.2017 fot. PKP S.A
Oczekiwane podczas wakacji połączenia oraz lepsza obsługa podróżnych na trasach: Sławno – Darłowo i Chabówka – Nowy Sącz to efekt przygotowania linii przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Wakacyjne podróże koleją można planować na portalpasazera.pl.

Wróciły sezonowe połączenia na trasie Sławno – Darłowo

Po 4 latach pociągi ponownie kursują ze Sławna do Darłowa. Podróże ułatwiają tablice z nazwami przystanków i gabloty z rozkładem jazdy oraz ławki ustawione na peronie w Darłowie oraz Boleszewie, Nowym Jarosławiu i Sińczycy. W weekend zainteresowani mają  6 połączeń w każdą stronę, a w tygodniu 4.

 Chabówka – Nowy Sącz – coraz lepsze podróże

PLK systematycznie poprawiają warunki dla wakacyjnych podróży na linii z Chabówki do Nowego Sącza. W lipcowe i sierpniowe niedziele na trasie kursują pociągi retro. Przed sezonem uzupełniono wyposażenie peronów na stacjach: Marcinkowice, Nowy Sącz Chełmiec i Nowy Sącz Miasto. Są nowe ławki oraz wiaty peronowe. W dwóch ostatnich latach na poprawę linii przeznaczono ponad 1,3 mln zł.

 Remonty i modernizacje na turystycznych liniach

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wykonały w tym roku niezbędne prace dla bezpiecznego przejazdu pociągów między Białymstokiem a Waliłami. Wymienione zostały podkłady i warunki bezpieczeństwa na przejazdach. Na stacjach: Żednia, Sokole Białostockie i Waliły zamontowano nowe ławki.

Trwają prace na trasie z Tarnowa do Muszyny, które poprawią dojazd koleją do małopolskich uzdrowisk. Na odcinku Grybów – Kamionka Wielka remontowane są perony w Ptaszkowej i Mszalnicy. Obiekty będą wyposażone w nowe wiaty, ławki, tablice informacyjne. Lepsze oświetlenie oraz nowe oznakowanie, także z systemem dotykowym, zachęcą do korzystania z kolei. Sprawniejszy przejazd pociągów zapewni przebudowa obiektów inżynieryjnych oraz przejazdów kolejowo – drogowych. Wartość prac zaplanowanych do końca 2018 r. wynosi 47 mln zł.

Wygodniejsze podróże czekają turystów podróżujących w Karkonosze. Nowoczesna stacja w Jeleniej Górze z 4 przebudowanymi peronami i przejściem podziemnym, dostępna także dla osób o ograniczonej mobilności ułatwia korzystanie z kolei.

Szczegółowe informacje na temat rozkładu jazdy pociągów znajdują się na stronie http://portalpasazera.pl.

Wyszukiwanie interesujących połączeń ułatwia aplikacja Rozkład kolejowy dostępna dla użytkowników systemów: Android, iOS oraz Windows Phone.

 

Info i foto : PKP S.A

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.