Wydanie nr 210/2021, Czwartek 29.07.2021
imieniny: pokaż (12 imiona)Konstantyn, Lucyliusz, Olaf, Maria, Faustyn, Serafina, Marta, Urban, Beatrycze, Lucyla, Cierpisław, Prosper
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie czołowe dwóch aut, mandaty i pouczenia, czyli policyjna akcja -„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - 03.08.2017

Zderzenie czołowe dwóch aut, mandaty i pouczenia, czyli policyjna akcja -„Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” - 03.08.2017 fot. https://pixabay.com
Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili, na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pn. „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Zatrzymali jednego kierowcę za przekroczenie prędkości o 50+ oraz pracowali na miejscu wypadku po czołowym zderzeniu dwóch samochodów.

W trakcie działań stróże prawa ujawnili 10 naruszeń przepisów ruchu drogowego kierowców wobec pieszych oraz 11 wykroczeń, których dopuścili się piesi. Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. Podczas trwania działań policjanci nałożyli łącznie 58 mandatów karnych za inne wykroczenia, a w 4 przypadkach kontrole zakończyły się pouczeniami.

W działaniach NURD policjanci obsłużyli 7 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 117 kontroli trzeźwości. Nie zatrzymali żadnego nietrzeźwego kierowcy oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.


Funkcjonariusze obsługiwali także wypadek drogowy. Doszło do niego około godziny 21. na przebudowie drogi nr 7 w Kazimierzowie. Tam zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Kierujący oplem vectra, 26-letni mieszkaniec Iławy, który jechał w kierunku Warszawy, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z chryslerem, którym kierował 30-latek z Dzierzgonia. Pasażerka opla oraz pasażer chryslera trafili do szpitala z obrażeniami ciała. Kierowcy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy opla.

W Tych samych działaniach policjanci zatrzymali kobietę, która kierując BMW przekroczyła w mieście prędkość o 50 kilometrów na godzinę. 24-letnia elblążanka miała 114 km/h na Trasie Unii Europejskiej. Na 3 miesiące straciła prawo jazdy.

Działania NURD były prowadzone wspólnie z żandarmerią wojskową.

 

Info : KMP Elbląg

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.