Wydanie nr 213/2021, Niedziela 1.08.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Alfons, Justyn, Nadzieja, Piotr, Brodzisław, Rudolf, Rudolfina, Konrad, Rudolfa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Super impreza sportowa w Jantarze. Prawie 400 zawodników wzięło udział w IV „Jantarowym Przełaju” 27.05.2017

W tym roku kolejny już raz zjechali się biegacze na malowniczą plaże w Jantarze. Już dzisiaj można mówić, że Jantarowy Przełaj zakończył się z niebywałym sukcesem, osiągnięto rekord frekwencji i wystartowało aż 377 zawodników. To ponad dwa razy tyle osób, co w roku ubiegłym!

Jantar to miejscowość, do której turyści zjeżdżają, poszukując odpoczynku i urokliwych szerokich plaż, niemniej jednak są tam doskonałe warunki do biegania, które organizatorzy z sukcesem wykorzystują. Mimo nadmorskiego charakteru, tylko start i meta umiejscowione są na piasku, reszta trasy wiedzie przez okoliczne lasy.

Bursztynowa Gmina Stegna co roku zaprasza do miejscowości Jantar, gdzie od trzech już lat odbywają się biegi przełajowe na 3 i 10 km. W tym roku doszedł jeszcze półmaraton, czyli trasa 21 km.

Organizatorem tego wydarzenia jest Gmina Stegna, natomiast współorganizatorem: The North Event Krzysztof Walczak.

Dystans 21 km jako pierwszy pokonał Krzysztof Grabowski z czasem 1: 22; 13, który reprezentował LKS Zantyr Sztum. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy Aktive Malbork: Wiesław Sosnowski i Adam Serocki. W. Sosnowski osiągnął czas 1:23:26, a A. Serocki 1:23:38.

Na dystansie 10 km pierwszy był Andrzej Luśnia z Morąga osiągając czas 0:39:18. Drugi to Łukasz Keslinke z Gdyni osiągając czas 0:40:24, a trzeci na mecie zameldował się Mateusz Nastaj. Trasę 10 km pokonał w czasie 0:40:29.

W biegu rekreacyjnym na 3 km pierwsza była Bożena Znarowska z Elbląga, drugi był elblążanin Adam Jurewicz, a trzecią była Cecylia Vanhoof z Jantaru. Warto tu dodać, że jako czwarty był brat Cecylii, Jan Vanhoof. Każdy z biegaczy otrzymał pamiątkowy medal z rąk Wójta Gminy Stegna, Ewy Dąbskiej. Pomagała jej w tym sukcesywnie sołtys Jantaru, Bogumiła Siwa.

W tym roku specjalnie stworzone zostały dystanse dla najmłodszych, wszystko pod nazwą Jantarowy Przełaj MINI. Całość prowadził Adrian Sosnowski. Ponadto prowadzona była też zbiórka finansowa na rzecz chorego Adasia, syna miejscowego strażaka.

Na jantarowej plaży były nie tylko biegi, ale i możliwość opalania się, co umożliwiała letnia już pogoda. Dla zgłodniałych i czujących pierwsze oznaki głodu, przygotowano specjalne stoiska małej gastronomi.

Andrzej Gołębiewski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.