Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Wychowanek UKS Bombek SP3 Malbork wicemistrzem Polski w hokeju na lodzie - 18-23.04.2017

Wychowanek UKS Bombek SP3 Malbork wicemistrzem Polski w hokeju na lodzie… fot. UKS Bombek SP3 Malbork
W miniony weekend nasz zawodnik Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń w sezonie 2016/17 wywalczył wraz z kolegami srebrne medale mistrzostw Polski w hokeju na lodzie w kategorii żak starszy (U-14). Klub, który reprezentuje Michał wygrał wszystkie 24 mecze ligowe, które były jednocześnie eliminacjami do MP. Nasz wychowanek strzelił najwięcej bramek w rozgrywkach - 35. W finale uczestniczyło osiem najlepszych zespołów, które wywalczyły sobie prawo gry w Bytomiu gdzie torunianie wygrali wszystkie mecze grupowe oraz półfinał. W finale spotkali się z gospodarzem Polonią Bytom.

Pierwsze dwie tercje bardzo wyrównane zakończone wynikiem 1:2, dopiero w trzeciej dwa błędy przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Polonii. Ostatnią bramkę zawodnicy z Bytomia strzelili kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu, kiedy to Toruń zaryzykował wycofując bramkarza. Pomimo niekorzystnego wyniku, po zaciętej i niezwykle wyrównanej grze Toruń przegrał z gospodarzem mistrzostw Polski Polonią Bytom 1:4, strzelcem honorowej bramki był nasz zawodnik.  Michał w finałach MP strzelił łącznie 5 bramek. Przypomnijmy, że dwa tygodnie wcześniej, także wychowanek naszego klubu grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń bramkarz Bartek Grabara zdobył mistrzostwo Polski w kategorii młodzik (U-16). Gratulujemy medalistom i liczymy, że kolejni zawodnicy w nadchodzącym sezonie pójdą w ślady starszych kolegów i także powalczą o najwyższe cele, czego im wszyscy życzymy. Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : 

Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska, Klub Dołek.

opis i zdjęcia: UKS Bombek SP3 Malbork

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.