Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zostań mistrzem malborskiego ronda!

Zostań mistrzem malborskiego ronda! fot. Organizatorzy projektu „Jak Jeździsz”
Rondo łączące ulice Konopnickiej i Reymonta znają wszyscy mieszkańcy Malborka i okolic. Za sprawą akcji „Dookoła Koła” realizowanej w ramach projektu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Banku Zachodniego WBK poznała je także cała Polska.

Czym zasłużyło sobie na taką sławę? Według Internautów nietypowe i małe skrzyżowanie o ruchu okrężnym znacznie podnosi kierowcom poziom stresu, a to stwarza wiele problemów w jego codziennym pokonywaniu. Organizatorzy projektu „Jak Jeździsz” postanowili poszukać lekarstwa na tę miejską bolączkę.

Na początku roku do Malborka zawitał Kuba Giermaziak – ambasador akcji. W trakcie odwiedzin powstał film pokazujący, jak prawidłowo i bezpiecznie przejeżdżać przez wspomniane rondo. Wideo można zobaczyć na oficjalnym kanale „Jak Jeździsz” w serwisie YouTube. Jeżeli po obejrzeniu materiału na myśl o przejechaniu tego charakterystycznego punktu, włosy na głowie będą Wam się wziąć jeżyć, to teraz możecie do woli trenować przejazdy bez siadania za kółkiem!

Dostępna na specjalnie przygotowanej stronie internetowej (http://jakjezdzisz.pl/graj/index.htm) gra „Dookoła Koła”, polega na bezpiecznym i zgodnym z przepisami przejeździe przez pięć niezwykle skomplikowanych polskich rond. Gracze po kolei przenoszą się na drogi Poznania, Będzina, Łodzi, Warszawy oraz Malborka. To właśnie na nietypowe skrzyżowania w tych miejscowościach zagłosowało najwięcej osób śledzących profil akcji organizowanej przez Bank Zachodni WBK. Zadaniem gry „Dookoła koła” jest utrwalenie zasad prawidłowego poruszania się po prostych oraz niebezpiecznych rondach.

Każde miasto to osobny etap gry, który można zaliczyć wyłącznie dzięki przepisowej jeździe. Jeżeli osoba grająca popełni jakiekolwiek wykroczenie, zostanie o tym poinformowana i dowie się, ile punktów karnych otrzymałaby w rzeczywistości. Wszystkie wartości są zgodne z taryfikatorem mandatów wykorzystywanym przez policję.

Organizatorzy gry „Dookoła Koła” przygotowali dla dwudziestu najlepszych uczestników nagrody - samochodowe gadżety, przydatne dla każdego kierowcy. Nagrodą główną jest nowoczesna kamera GoPro. Trafi do osoby, która najciekawiej odpowie na pytanie – „Która z zasad obowiązujących na rondach jest według Ciebie najważniejsza i dlaczego?”.

Przed podjęciem wyzwania zachęcamy do zapoznania się ze specjalnymi poradami w formie wideo, których udziela Kuba Giermaziak. Jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych, odwiedził każde z pięciu rond i samemu sprawdził poziom ich trudności. Wszystkie filmy są dostępne w serwisie YouTube. (https://www.youtube.com/channel/UCHgLbC48CJ-goDdTFVlNnvw).

„Dookoła koła” to nie tylko zabawa, ale przede wszystkim utrwalenie zasad prawidłowego poruszania się po prostych oraz niebezpiecznych rondach.

Gra „Dookoła Koła” składa się na szereg działań przygotowanych przez Bank Zachodni WBK w ramach akcji „Jak Jeździsz”, która ma na celu promowanie odpowiedzialnej jazdy po polskich drogach poprzez edukację oraz rozrywkę.

 

Informacja:

Przemysław Kasiura

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Moje miasto żyje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.