Wydanie nr 64/2024, Poniedziałek 4.03.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Adrian, Leonard, Lucjusz, Gerarda, Eugeniusz, Kazimierz, Gerard, Arkadiusz, Jakubina, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Uwaga kierowcy! Od 1 maja obowiązuje strefa ograniczonego ruchu na Kościuszki w Malborku – 01.05/30.09.2016

Uwaga kierowcy! Od 1 maja obowiązuje strefa ograniczonego ruchu na Kościuszki… fot. tvmalbork.pl
SKLEPY CYNAMONOWE POWRACAJĄ - Zapraszamy do Malborka !

Klimatyczny targ różności - ulica Kościuszki w centrum miasta Malborka Sklepy Cynamonowe to podróż w czasie do okresu XX-lecia międzywojennego i mieszczańsko-kupieckiego charakteru targów różności. W tej strefie można kupić towary wyłącznie regionalne. Tradycyjna kuchnia polska, wędzarnia mięsa, ryb i kiełbas, stoisko piekarnicze z rogalami, chlebami i kołaczami oraz wypiekami cukierniczymi, sklep kolonialny serwujący aromatycznie pachnącą kawę oraz stoisko z lokalnym piwem, wędliny z lokalnej masarni, sery, twarogi, smaki gothicu, wyroby pszczelarskie, kwas chlebowy, soki naturalne, miody pitne i nalewki, przyprawy korzenne, piwa regionalne, warzywa i owoce, wyroby z bursztynu, ręcznie wytwarzana biżuteria, tradycyjne drewniane zabawki dla dzieci oraz lokalne pamiątki. Wśród towarów regionalnych -  strefę wzbogacają:  malarze, portreciści, karykaturzyści, uliczni grajkowie, rzeźbiarze, gazeciarze stylizowani na warszawskich ulicznych sprzedawców gazet, stół umożliwiający rozegranie partii szachów oraz riksze i wypożyczalnia rowerów trójkołowych, stanowisko przedwojennego fotografa czy cykliczne wystawy plastyczne. Będą się tam również odbywać małe imprezy tematyczne tj. inscenizacje historyczne czy np. Festiwal Puszczania Latawców.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
handlowiec z Kościuszki
handlowiec z Kościuszki 04.05.2016, 10:52
UWAGA NASZA STRAŻ MIEJSKA JUŻ KONTROLUJE. Na dzień dzisiejszy w naszym mieście i tak nie jest łatwo się poruszać, a szczególnie osobą próbującym przedrzeć się przez centrum miasta. Dlaczego dodatkowo utrudnia się ruch w mieście zakazując przejazdu przez ulicę Kościuszki, tzw. "sklepy cynamonowe" jeszcze nie powstają więc ulica mogłaby być przejezdna wszyscy którzy opuszczaliby centrum w kierunku dzielnicy piaski swobodnie mogliby to uczynić, a tak próbują się włączyć do ruchu przy Hotelu Grot dodatkowo obciążając ruch na Alei Rodła. Osobą handlującym w centrum miasta i tak nie jest łatwo, klienci mobilni starają się omijać centrum ze względu na strefę płatnego parkowania, dostawcy mają utrudniony dojazd do sklepów, a handlowcy problem w postaci braku klientów. APELUJĘ DO KOMENDANTA STRAŻY MIEJSKIEJ O POCHYLENIE SIĘ NAD TYM PROBLEMEM I UREGULOWANIE RUCHU W CENTRUM.
wse
wse 04.05.2016, 00:29
nie jestem zwolennikiem aut na kosciuszki ale te stragany to jakas pomylka. sie dziwie ze "biznesmeni" tam prosperuja ;)
sdf
sdf 03.05.2016, 19:13
jaki sens zamykania tej ulicy 1 maja, skoro nic tam się nie dzieje?