Wydanie nr 34/2023, Piątek 3.02.2023
imieniny: pokaż (3 imiona)Błażej, Oskar, Ignacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ułatwienia w planowaniu podróży z Portalem Pasażera PLK po angielsku – 20.04.2016

Ułatwienia w planowaniu podróży z Portalem Pasażera PLK po angielsku… fot. W. Mocny
Łatwe planowanie podróży kolejowych, monitoring wszystkich połączeń oraz informacje o utrudnieniach w czasie rzeczywistym są już dostępne na stronach PKP, także w angielskiej wersji językowej. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. już udostępniły nową wersję Portalu Pasażera i aplikacji „Rozkład Kolejowy”, z której skorzystają m.in. uczestnicy Światowych Dni Młodzieży.

Chodzi m.in. o nową wersję wyszukiwarki połączeń kolejowych, dzięki której pasażerowie mogą planować swoją podróż pociągiem. „Portal Pasażera” dostarcza użytkownikom kompleksowych informacji na temat aktualnych rozkładów jazdy, ilości połączeń i usług, które są oferowane w trakcie podróży w określonych składach i wagonach. 

Ułatwienia na Światowe Dni młodzieży 
Wyszukiwarka według wybranych kryteriów proponuje najlepsze połączenia oraz podaje ważne komunikaty o sytuacji na sieci kolejowej. Odpowiadając na potrzeby podróżnych z zagranicy, m.in. z myślą o pielgrzymach przybywających na Światowe Dni Młodzieży, PLK wprowadziły angielską wersję językową zarówno na stronie portalpasazera.pl, jak również w aplikacji mobilnej Rozkład Kolejowy. 

- Korzystający z Portalu Pasażera nie tylko z łatwością sprawdzą aktualny rozkład jazdy, znajdą najlepsze połączenie na swojej trasie, ale także dowiedzą się również, z którego peronu i toru odjeżdża pociąg – mówi Andrzej Pawłowski wiceprezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. - Mogą też zapisać rozkład jazdy z wybranej stacji na swoim urządzeniu, co umożliwi korzystanie bez konieczności połączenia z internetem 

Pomoże w unikaniu przesiadek
Ważną funkcjonalnością systemu jest możliwość sprawdzenia czy wybrany pociąg jedzie zgodnie 
z planem. Umożliwia to sekcja „Mój pociąg”. System automatycznie pokazuje, gdzie znajduje się skład oraz czy jedzie punktualnie. W przypadku zmian, podaje przyczyny utrudnień, faktyczny czas podróży oraz przewidywaną godzinę przyjazdu na kolejne stacje. 

- Zmiany wprowadzane są na bieżąco, a pozycja pociągów na mapie określana jest dzięki wykorzystaniu nadajników GPS oraz informacji z systemu sterowania ruchem kolejowym, uzupełnianych o dane przewoźników – uzupełnia Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy
PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Portal Pasażera umożliwia uzyskanie szeregu szczegółowych informacji na temat usług dostępnych w pociągu, którym użytkownik chce podróżować. Może np. dowiedzieć się, do którego wagonu powinien wsiąść, aby uniknąć przesiadek, gdy skład w trakcie podróży jest rozdzielany. Portal Pasażera i aplikacja „Rozkład Kolejowy” – dzięki temu, że jest udostępniana przez internet, powoduje łatwość obsługi i pełen zakres potrzebnych informacji, znacznie ułatwiających planowanie podróży pociągiem. 

Nowa wersja aplikacji Rozkład Kolejowy dostępna jest już w sklepie Google Play, wkrótce będą mogli ją pobrać także użytkownicy korzystający z urządzeń z systemami iOS oraz Windows Phone.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
MaPist
MaPist 12.10.2016, 12:56
Bardzo często podróżuję pociągami i jestem zadowolona! Także za granicą gdzie potrzebny jest angielski. Dla podróży to ważne aby znać przynajmniej podstawy tego języka.