Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„VI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle” w Starym Polu – 06.02.2016

„VI Turniej Kół Gospodyń Wiejskich – Żuławy i Powiśle” zorganizowany przez Pomorski Oddział Doradztwa Rolniczego w Gdańsku Oddział w Starym Polu stanowił powiatowy etap eliminacji do turnieju Wojewódzkiego. Do rywalizacji stanęły zespoły z czterech Powiatów; kwidzyńskiego, malborskiego, sztumskiego oraz nowodworskiego. Gminę Dzierzgoń reprezentowały Panie ze Stowarzyszenia „Forum Żuławskich Dziewczyn” z Żuławki Sztumskiej.

Nasze Panie wzięły udział we wszystkich pięciu konkurencjach zorganizowanych przez PODR w Gdańsku. Pierwszą najsmaczniejsza konkurencja kulinarna polegała na przygotowaniu tradycyjnych pierogów z dowolnie wybranym farszem. Następnie przyszedł czas na zmagania pn. ,,Z tego powodu rozpiera nas duma”. Panie uczestniczyły również w konkurencji bliskiej kobiecemu sercu, czyli ,,Moda – sukienka z papieru gazetowego”. Modelki prezentowały gazetowe kreacje tanecznym krokiem. Następnie rywalizacja nabrała artystycznego wyrazu. 

Zaprezentowano ,,Piosenkę kabaretową z inscenizacją pt. ,,Przez dziurkę od klucza” oraz przystąpiono do konkurencji ,,Taniec ludowy mojego regionu”. Niestety naszym zielonym reprezentantkom nie udało się zakwalifikować na „XIII Wojewódzki Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich”. Wszystkie koła uczestniczące w turnieju otrzymały nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów. Naszym Panią w imieniu Burmistrza Dzierzgonia drobny upominek wręczyła Sekretarz Gminy Alicja Podlewska.

UMiG Dzierzgoń
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.