Wydanie nr 261/2021, Sobota 18.09.2021
imieniny: pokaż (11 imion)Irena, Józef, Fereol, Zachariasz, Dobrowit, Stefania, Zachary, Ryszarda, Tytus, Baltazar, Sobierad
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Świetna forma zawodników MKS "Rzemieślnik" Malbork. XX Memoriał im. Waldemara Malaka oraz Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w podnoszeniu ciężarów – 31.10.2015

Świetna forma zawodników MKS fot. Malborski klub MKS
W dniu 31 października w Gdańsku odbył się XX Memoriał im. Waldemara Malaka oraz Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego w podnoszeniu ciężarów. Malborski klub MKS „Rzemieślnik” Malbork reprezentowało 3 zawodników.

W Pucharze Marszałka w kategorii juniorów do lat 20 rywalizował Karol Smyk. Wynik Karola to 85kg w rwaniu i 100kg w podrzucie. Zajął ostatecznie 5 m-ce w tej grupie wiekowej. Wynik jest dobry, z formą powoli wraca do swoich wyników po przerwie spowodowanej kontuzją pleców.  Za to w głównej części zawodów wśród kadry narodowej znalazł się Bartosz Samp oraz Karol Klimaszewski. W grupie uczestniczyli kadrowicze przygotowujący się do Mistrzostw Świata Seniorów w Houston. Zwyciężył Łukasz Grela kat. wag. 94kg (175+205)=380kg, drugie miejsce zdobył Krzysztof Szramiak z kat. wag. 77kg (155+188)=343kg, a na trzecim miejscu uplasował się Arsen Kasabijew kat. wag. 105kg (170+210)=380kg. 4 m-ce zdobył Krzysztof Klicki – waga 178kg (170+226)=396kg. 5 m-ce Adam Kraska ważący 115kg (155+211)=366kg. Bartek Samp zajął wysokie 6-te miejsce wyprzedzając dwóch kadrowiczów. Ważył 84kg, a jego wynik to 142kg w rwaniu i 181kg w podrzucie, co dało mu łącznie 323kg w dwuboju. Jest to wysoki wynik. Dalej jest w świetnej formie startowej i udowadnia dobre przygotowanie do zawodów. Za chwile powoli przejdzie w okres postartowy, czyli zmniejszenie obciążenia, by móc odpocząć od sezonu startowego. Najważniejsze zawody Bartka w tym roku to Mistrzostwa Polski Seniorów, które odbyły się w połowie września w Wałbrzychu. W świetnej dyspozycji dnia był także Karol Klimaszewski, który zajął 11-te miejsce. Ważył 105kg, a wynik 142kg w rwaniu i 172kg w podrzucie to jego rekordy życiowe poprawione po 2 kg w każdym boju. Dwubój zakończył z wynikiem 314kg – rekord życiowy o 4kg. Biorąc pod uwagę Start Karola w porównaniu do Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20, które odbyły się w kwietniu w Zamościu i wywalczył tam brązowy medal, poprawił się przez ten okres aż o 20kg w dwuboju. Karol ma jeszcze wielką szansę  w przyszłym roku podczas Mistrzostwach Polski do lat 20 na uzyskanie wyniku, który dał by mu możliwość wyjazdu z Kadrą Narodową na Mistrzostwa Świata Juniorów do Japonii. Jest jeszcze dużo pracy przed naszymi zawodnikami, ale są wielkie nadzieje na wysokie osiągnięcia w historii podnoszenia ciężarów w naszym mieście. Wielką pomocą dla naszych zawodników byłoby niewielkie dotacje od sponsorów z przeznaczeniem na przygotowanie się na najważniejsze zawody w przyszłym roku. Dziękujemy wszystkim osobom za pomocną dłoń w klubie dla naszych ciężarowców.

Na zdjęciu Bartosz Samp i w oddali uważnie przyglądający się trener Kadry Narodowej Seniorów Ryszard Soćko.

 

Informacja: Malborski klub MKS „Rzemieślnik”

Zdjęcia i wideo: Malborski klub MKS „Rzemieślnik”

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Podnoszenie ciężarów


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.