Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiana na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie. mł. bryg Rajmund Kowszewicz odszedł na emeryturę zastąpi go st. kpt. Cezary Murawski – 03.11.2015

  • Wydanie nr 214/2021
  • 3 listopada 2015, 11:58
  • KP PSP Sztum
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Zmiana na stanowisku Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sztumie. mł. bryg Rajmund Kowszewicz odszedł na emeryturę zastąpi go st. kpt. Cezary Murawski – 03.11.2015 fot. JRG Sztum
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sztumie odbyła się podwójna uroczystość - pożegnanie przechodzącego w stan spoczynku mł. bryg. Rajmunda Kowszewicza - dowódcy JRG Sztum i zdanie przez niego obowiązków służbowych, a także mianowanie na to stanowisko dotychczasowego zastępcy dowódcy JRG st. kpt. Cezarego Murawskiego.

Uroczystość poprowadzoną zgodnie z ceremoniałem pożarniczym rozpoczęto meldunkiem, który złożył st. kpt. Wojciech Frąckowiak - dowódca uroczystości. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza tut. komendy, kierownicy komórek organizacyjnych i zmiany służbowe JRG w Sztumie.  Po złożeniu meldunku odegrano Hymn Państwowy. Następnie funkcjonariusz wydziału operacyjno-kontrolno-rozpoznawczego ogn. Adam Szczepański odczytał decyzję Komendanta Głównego PSP o zwolnieniu ze służby mł. bryg. Rajmunda Kowszewicza oraz decyzję Komendanta Powiatowego PSP w Sztumie o powierzeniu obowiązków służbowych na stanowisku dowódcy JRG w Sztumie st. kpt. Cezaremu Murawskiemu. Zdający i przyjmujący obowiązki dowódcy JRG zameldowali zdanie i przyjęcie obowiązków.


Podczas uroczystości Komendant Powiatowy PSP w Sztumie – mł. bryg. Tomasz Banach podziękował za ofiarną służbę, a podczas podsumowania przypomniał, jak wiele mł. bryg. Rajmund Kowszewicz wniósł swoją obecnością i postawą do jednostki. Następnie mł. bryg. Rajmund Kowszewicz złożył podziękowania panu Komendantowi oraz współpracownikom, podsumował swoje 27 lata służby dla PSP, a także przekazał jak zawsze cenne rady strażakom będącym jeszcze w służbie. Następnie głos zabrali przybyli goście w osobach Prezesa Zarządu Powiatowego OSP RP w Sztumie druha Zygmunta Smolińskiego oraz kapelana powiatowego KP PSP w Sztumie ks. Tomasza Balińskiego.

Mł. bryg. Rajmund Kowszewicz do służby przyjęty został w 1988 roku. W 1992r. z chwilą powołania PSP mianowany został na stanowisko młodszego ratownika. Po ukończeniu kursu kwalifikacyjnego podoficerów PSP w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy mianowany został na stanowisko ratownika a w 1996 roku na stanowisko dowódcy zastępu. W tym okresie uzyskał stopień młodszego ratownika wodnego na kursie zorganizowanym przez WOPR Elbląg. Na stanowisku dowódcy zastępu i dowódcy zmiany z obowiązków służbowych wywiązywał się w sposób sumienny, z pełnym zrozumieniem wykonywanych zadań, znajdując czas na szkolenia, zajęcia sportowe oraz prace ponadprogramowe. W 1999 roku ukończył naukę w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, a następnie kierowany chęcią podwyższania kwalifikacji ogólnych i zawodowych, w tym samym roku podjął naukę na Zaocznych Studiach Inżynierskich w SGSP w Warszawie, które ukończył w 2003 roku. Czynnie udzielał się w życiu macierzystej jednostki, poświęcając dużo czasu wolnego na działania wykraczające poza zakres nałożonych obowiązków, min. sprawuje nadzór nad gospodarką paliwowa w tut. Komendzie. Był strażakiem kładącym duży nacisk na regulaminowe pełnienie służby, czego efektem było powołanie go na stanowisko wiceprzewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Dyscyplinarnej działającej przy Pomorskim Komendancie Wojewódzkim PSP w Gdańsku. 


Od dnia 02.01.2002r. zostały mu powierzone obowiązki Zastępcy Dowódcy JRG PSP w Sztumie, z których wywiązywał się w sposób właściwy i sumienny. Wykazywał dużo odwagi i poświęcenia podczas działań ratowniczo-gaśniczych. Mł. bryg. Rajmund Kowszewicz był aktywnym uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu „Strażacy w Honorowym Krwiodawstwie” pod hasłem „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż oraz Komendę Główną PSP. W trakcie trwania służby mł. bryg. Rajmund Kowszewicz swoim zachowaniem i postępowaniem zasłużył na wiele wyróżnień i odznaczeń: „Brązowy Krzyż Zasługi”, Złoty Medal „Za Zasługi Dla Pożarnictwa”, Srebrny Medal „Za Długoletnią Służbę”, Dyplom Komendanta Głównego, Srebrna Odznaka „ Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Serdecznie dziękujemy za lata efektywnej współpracy i życzliwość, a na nowej drodze życia życzymy kolejnych sukcesów, realizacji postawionych sobie celów i zdrowia.

 

KP PSP Sztum
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
OSP- KSRG
OSP- KSRG 09.11.2015, 10:32
Dlaczego p. komendant nie powiadomił jednostek z OSP z powiatu działających w systemie KSRG ,z którymi to od początku ich powstawania , Rajmund Kowszewicz ściśle z nimi współpracował , szkolił przekazywał wiele cennych rad ze swojej wiedzy teoretycznej a wiekszej z doświadczenia , jak też nie jedna KSRG powstało przy jego nieodzownej pomocy. Za to wszystko druhowie OSP składają serdeczne podziękowania dla mł. bryg. Rajmunda Kowszewicza ,poprzez media , to tak w jaki sposób się dowiedzieli.
P.s.
dla organizatora
Wiadomo nie sposób aby wszyscy strażacy ochotnicy z powiatu obecni na uroczystości pożegnania odchodzącego na emeryturę przyjaciela ochotników , w każdej jednostce OSP w systemie KSRG jed dowódca i w imieniu druhów jednostki złożył by podziękowania.