Wydanie nr 32/2023, Środa 1.02.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Brygida, Winand, Winanda, Seweryn, Żegota, Zybert, Zybracht, Zybart, Zygbert, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Międzynarodowa konferencja naukowa w Muzeum Zamkowym w Malborku połączona z XXV Zjazdem Generalnym Stowarzyszenia Zamków i Muzeów Nadbałtyckich - 18/19.09.2015

W dniach 18 i 19 września b.r. odbyła się w zamku Malbork Międzynarodowa konferencja naukowa pn. "Prace konserwatorskie i roboty budowlane w Zespole Kościoła NMP w Muzeum Zamkowym w Malborku na tle innych przedsięwzięć konserwatorskich w Regionie Bałtyckim i w Norwegii" połączona z XXV Zjazdem Generalnym Stowarzyszenia Zamków i Muzeów Nadbałtyckich.

Konferencja została zorganizowana w ramach  Funduszu Współpracy Dwustronnej – część „b”, który ma na celu dofinansowanie działań partnerskich podejmowanych przez Beneficjentów realizujących projekty w ramach Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" we współpracy z partnerami pochodzącymi z Państw - Darczyńców (Islandii, Liechtensteinu i Norwegii).
 Muzeum Zamkowe w Malborku nawiązało współpracę z Muzeum Sunnhordland w Norwegii. W ramach działań partnerskich zaplanowano zorganizowanie wspólnej konferencji naukowej oraz wizyt studyjnych w Polsce i Norwegii.

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.