Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

OBCHODY JUBILEUSZU PARTNERSTWA Z NORDHORN I MONHEIM NAD RENEM - 23-26.07.2015

W tym roku przypadają jubileusze 20-lecia partnerstwa z Nordhorn i 10-lecia z Monheim nad Renem, które w Malborku wspólnie z przedstawicielami tych niemieckich miast świętować będziemy od 23 do 26 lipca br.

W czasie spotkania odbędzie się między innymi konferencja na temat odnawialnych źródeł energii. W tym temacie nasi partnerzy mają ogromne doświadczenie i podzielą się swoimi dobrymi praktykami. W drugiej części burmistrz Daniel Zimmermann przybliży, jak dzięki obniżeniu podatków Monheim nad Renem stał się miastem bez długów.     

Wizyta będzie również okazją do nawiązania nowych kontaktów i zaprezentowania dotychczasowej współpracy. W sobotę, 25 lipca o godz. 15.00 w Szpitalu Jerozolimskim goście spotkają się z organizacjami, które realizują już wspólne projekty oraz z tymi, które chciałyby zapoczątkować wymianę. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Termin obchodów jubileuszu wybrany został nieprzypadkowo, mianowicie w trakcie Oblężenia Malborka, nasi niemieccy partnerzy będą mogli więc skorzystać z licznych atrakcji tej imprezy. Najważniejszym wydarzeniem będzie turniej łuczniczy z udziałem drużyn gości i drużyny malborskiej. Rywalizacja z pewnością będzie zacięta, a zabawa przednia.

Na organizację wizyty w ramach projektu "Idź w stronę słońca - partnerska wymiana dobrych praktyk" miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 6.000 zł ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wydarzenia


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.