Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"TAŃCZĄCE FONTANNY", POKAZ FAJERWERKÓW I SŁOWIAŃSKA NOC KUPAŁY Z OKAZJI OBCHODÓW 25-LECIA SAMORZĄDNOŚCI I 15 LAT POWIATU MALBORSKIEGO I SZTUMSKIEGO - 27.06.2015

25 lat Samorządności i 15 lat Powiatu to dobry czas na podsumowania. W sobotę (27 czerwca br.) starostwo Powiatowe w Malborku zorganizowało obchody z okazji tych ważnych rocznic.

Samorządowcy na samym początku spotkali się w Jeziornej Osadzie by rozmawiać o dobrym klimacie do pozyskiwania środków z Unii Europejskiej. Od godziny 18-tej w Szkole Łacińskiej przypomniano historię powiatów, głównie Sztumskiego i Malborskiego które pierwotnie stanowiły jeden samorząd samorząd powiatowy. Radni wszystkich kadencji pamiątkowe odznaczenia, a na sali nie zabrakło oczywiście wielu znamienitych gości. Mieszkańcy i turyści włączyli się w świętowanie o godzinie 22:30, to właśnie wtedy mogliśmy zobaczyć „Tańczące Fontanny” na tle Zamku Malborskiego. Obowiązkowym punktem programy był także pokaz fajerwerków. Ostatnim punktem obchodów był obrzęd Słowiańskiej Nocy KUPAŁY. Inicjatorem pokazu były oczywiście Sklepy Cynamonowe.

 

WKRÓTCE PEŁNA WIDEO RELACJA

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.