Wydanie nr 279/2022, Czwartek 6.10.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Fryderyka, Alberta, Brunon, Roman, Bronisław, Baldwin, Baldwina, Askaniusz, Artur
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MALBORK: WYŚCIGI SMOCZYCH ŁODZI NA NOGACIE - 06.06.2015

  • Wydanie nr 279/2022
  • 8 czerwca 2015, 11:46
  • Michał Kruczkowski
  • SportWodne
MALBORK: WYŚCIGI SMOCZYCH ŁODZI NA NOGACIE - 06.06.2015 fot. Andrzej Lewandowski
6 czerwca na Nogacie odbyły się wyścigi smoczych łodzi. Najpierw o Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Malborka rywalizowały ze sobą drużyny szkół gimnazjalnych. Po zakończeniu regat gimnazjalistów, rozpoczęły się wyścigi w kategorii FUN oraz OPEN, w których rywalizowały profesjonalne osady z Malborka i Gdańska.

Pierwsze regaty przeznaczone były dla malborskich szkół gimnazjalnych.  Były to Międzygimnazjalne Wyścigi Smoczych Łodzi o Puchar Burmistrza Miasta Malborka .Tradycyjnie młodzież ścigała się na odcinku rzeki Nogat pomiędzy mostami .
Były to już trzynaste regaty w których zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół nr 1 przed Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 . 
Organizatorem  imprezy od początku jest Miasto Malbork . Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski  był obecny na starcie  i od samego początku obserwował z łodzi motorowej zmagania gimnazjalistów na trasie  wyścigu .
Po zakończonych regatach  uhonorował uczestniczące szkoły pucharami . Zwycięskiej ekipie dziewcząt i chłopców z  ZSnr1  wręczył  „Puchar Przechodni Burmistrza Miasta Malborka” który zgodnie z regulaminem przechodzi na własność  dopiero po trzykrotnej wygranej zespołu. 

Bezpośrednio po zakończeniu regat gimnazjalistów do startu przystąpiły drużyny biorące udział w Malborskich Wyścigach Smoczych Łodzi, które organizowane są przez Malborski Klub Sportowy Nogat wraz z Miastem Malbork po raz jedenasty .
Zawodnicy ścigali się w kategoriach  FUN oraz  OPEN  na dystansach 200m i 500 m.
 Dla wielu zawodników regaty były startem kontrolnym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Bydgoszczy. Z kolei pierwszym startem w życiu cieszyła się młodzież z Gimnazjum nr 2 w Malborku debiutując w kategorii turystycznej  FUN.
Wyniki :
Kategoria OPEN 200m 
I miejsce – MRKS Gdańsk
II miejsce – Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Malborku
III miejsce – Słodki  Smok Malbork 
Kategoria FUN 200m 
I miejsce –Wiking Gdańsk
II miejsce – Gimnazjum nr 2 w Malborku 
III miejsce – Top Gaz Desperados Gdańsk 
W trakcie  zawodów wśród załóg widać było sportową walkę i rywalizację do końca ,gdyż o miejscach na podium decydowały setne części sekundy.
Podczas regat był obecny Burmistrz Miasta Marek Charzewski , który do niedawna sam ścigał się na smoczych łodziach . Na koniec dziękując , burmistrz pogratulował wyników i  wręczył wszystkim uczestnikom do niedawna koleżankom i kolegom  a niekiedy rywalom ze zmagań sportowych puchary za zwycięstwo oraz  medale za udział w zawodach . 
Organizatorzy regat dziękują  wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji i przeprowadzenia regat. Dziękujemy za  zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zawodów  jednostkom Komendy Powiatowej Policji , Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Straży Miejskiej w Malborku, Urzędowi Żeglugi Śródlądowej i Regionalnemu Zarządowi Gospodarki Wodnej w Gdańsku .

 

Dziękujemy za opis i zdjęcia Panu Andrzejowi Lewandowskiemu

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.