Wydanie nr 103/2025, Niedziela 13.04.2025
imieniny: pokaż (9 imion)Justyn, Marcjusz, Marcin, Hermenegilda, Przemysł, Przemysław, Małgorzata, Jan, Ida
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Młodzi piłkarze z Malborka z awansem na wojewódzki finał „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w Gdańsku.

Zespół uczniów klas II i III z malborskiej Szkoły Podstawowej nr 2 zagrał z ogromnym zaangażowaniem w XXV edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i sprawił niespodziankę, awansując do finału wojewódzkiego!

Na XXV edycję turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wybraliśmy się transportem kołowym z pięknej malborskiej dzielnicy Piaski w dniu 11 kwietnia. Wyruszyliśmy w sportowym nastroju i – nie ma co ukrywać – jako wytrawni smakosze trunku głównego sponsora turnieju piłkarskiego (ja osobiście polecam wiśnię z jabłkiem!) - dodaje Patryk Borzęcki.

Nasz zespół składał się z uczniów klas III i II – z przewagą tych młodszych – którzy pojechali głównie po doświadczenie, ale i z zamiarem dobrej zabawy. Reprezentowaliśmy trzy lokalne kluby: Akademię Piłkarską Malbork, Iskrę Malbork oraz Pomezanię Malbork (kolejność alfabetyczna). Trenerem i opiekunem młodych piłkarzy był Patryk Borzęcki.

W pierwszym meczu z SP6 niespodziewanie objęliśmy prowadzenie, które utrzymaliśmy do przerwy. Po zmianie stron przeciwnicy przejęli inicjatywę i niestety musieliśmy uznać ich wyższość, przegrywając 1:2. Krótka przerwa i czas na starcie z gospodarzami – drużyną z Nowego Stawu. Pierwsza połowa to nasza dominacja i wynik 2:0, ale po zmianie stron padła bramka kontaktowa i mecz zakończył się naszym zwycięstwem 2:1.

Po wszystkich rozegranych meczach to właśnie my – dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu (3:3) – awansowaliśmy do finału wojewódzkiego w Gdańsku! Obie pozostałe drużyny zakończyły z takim samym dorobkiem punktowym (3 punkty), ale z gorszym bilansem bramkowym (2:2).

To była niesamowita niespodzianka od chłopaków – ogromne brawa dla nich! JEDZIEMY NA FINAŁ WOJEWÓDZKI DO GDAŃSKA!

Ogromne podziękowania należą się również naszym wspaniałym rodzicom – za transport, doping i nieustające wsparcie. SP2 to my!

Zdjęcia i info:Patryk Borzęcki

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja 4K + Telefon - Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork, Braniewo - Malborskie Światłowody Internet Światłowodowy i Telewizja 4K + Telefon - Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork, Braniewo - Malborskie Światłowody
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.