Wydanie nr 199/2024, Środa 17.07.2024
imieniny: pokaż (15 imion)Januaria, Donata, Marcelina, Dzierżykraj, Konstancja, Aneta, Marceli, Andrzej, Aleksja, Karolina, Leon, Aleksy, Leona, Jadwiga, Bogdan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

AKTUALIZACJA. Za nami rekordowy festyn na rzecz malborskiego REKS-a. Wideo i zdjęcia

AKTUALIZACJA. Za nami rekordowy festyn na rzecz malborskiego REKS-a. Wideo… fot. TvRegionalna24.pl
Za nami 7. edycja charytatywnego festynu na rzecz Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS, zorganizowanego przez Akademię Nauczania w Malborku. Była to wyjątkowo szczęśliwa „7”, ponieważ udało się zebrać ponad 25 tys. zł.

AKTUALIZACJA Środa, 19 czerwca 2024 r.

- „Pobiliśmy kolejny rekord! W tym roku udało nam się zebrać dla Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS 39 059,40 zł i pełny kontener karmy! Na tę wielką kwotę składa się 26 235,00 zł z licytacji i 10 824,04 zł z puszek, do których wkładaliście pieniążki na VII Festyn dla REKSa oraz 2 tys. zł wpłaty od indywidualnego darczyńcy Pauliny Kościelak!

Ta kwota przeszła nawet nasze oczekiwania! Dziękujemy Wam wszystkim, że macie tak wielkie serca i po raz kolejny zaangażowaliście się w to wydarzenie, biorąc tak licznie udział w licytacjach, przynosząc vouchery i przedmioty na licytacje oraz biorąc udział w piątkowym festynie!” - cieszy się z ogromnego sukcesu Akademia Nauczania.

 

W piątek, 14 czerwca w godzinach popołudniowych na terenie Akademii Nauczania w Malborku odbył się charytatywny festyn na rzecz „malborskich bezdomniaków”. Na uczestników tego cyklicznego już wydarzenia czekała strefa gastronomiczna, a w niej m.in. gofry bąbelkowe, wata cukrowa i kiełbaski z grilla, a także można było posmakować smacznej sałatki i owocowego szaszłyka wykonanych przez Karolinę Wiejak. Dla najmłodszych mieszkańców były dmuchańce, malowanie buziek, brokatowe tatuaże i kolorowe warkoczyki, a także pokaz wozów strażackich i służby więziennej oraz sprzętu wojskowego. W wydarzeniu uczestniczył m.in. wicestarosta malborski Dariusz Rowiński.

Na scenie wystąpili: zespół Bursztynki pod przewodnictwem Celiny Pacanowskiej, Zespół Pieśni i Tańca „Malbork” 22BLT, zespół Balbiny, oraz wokalistki i wokaliści z naszego powiatu.

Była to już 7. edycja pikniku, z którego cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie Malborskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt REKS. W tym roku organizatorzy wcześniej przygotowali różne licytacje, które zakończyły się przed festynem. Dzięki temu udało się już zebrać ponad 25 tys. zł. A to jeszcze nie koniec, bowiem jeszcze nie podliczono, ile udało się zebrać podczas samego festynu.

O szczegółach wydarzenia w materiale wideo opowiedzą: Angelika Markowska-Lange i Aneta Dembek-Myszka z Akademii Nauczania.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Michel
Michel 18.06.2024, 16:13
Ogromny festyn ogromne środki przekazane a zwierząt jak nie przyjmowali od ludzi tak nie PRZYJMUJĄ tylko odsyłają dalej. To po co to wszystko.
kik
kik 19.06.2024, 09:24 (odpowiedź do Michel)
Jeśli masz zwierzaka w domu to bądź za niego odpowiedzialny. Znudził się i uważasz, że Reks ma obowiązek przyjąć do siebie?
Iga
Iga 18.06.2024, 18:26 (odpowiedź do Michel)
Malborski Reks przypomina: "Nie jesteśmy schroniskiem!"