Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Podsumowanie działania Trzeźwość – jeden z kierowców miał ponad 3 promile alkoholu.

  • Wydanie nr 196/2024
  • 17 czerwca 2024, 15:12
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Malbork. Podsumowanie działania Trzeźwość – jeden z kierowców miał… fot. KPP Malbork
Policjanci podsumowali działania pn. „Trzeźwość”, które przeprowadzili w niedzielny wieczór i poniedziałkowy poranek. Zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Malborscy policjanci przeprowadzali wzmożone kontrole trzeźwości w niedzielę, 16 czerwca w godz. 19:00-22:00 oraz w poniedziałek, 17 czerwca w godz. 5:00-9:00. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

W niedzielę, 16 czerwca po godz. 19:00 funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Malborku w centrum miasta zatrzymali do kontroli drogowej dostawczego Volkswagena, którym kierował 35-letni mieszkaniec powiatu sztumskiego.

- „W trakcie rozmowy policjanci wyczuli silną woń alkoholu wydobywającą się z pojazdu. Mundurowi przeprowadzili badanie, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny” - informuje st. sierż. Martyna Orzeł, Oficer Prasowy KPP w Malborku. - „Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkaniec powiatu sztumskiego stracił prawo jazdy”.

Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali także dowód rejestracyjny z uwagi na niesprawność techniczną pojazdu, którym poruszał się nietrzeźwy 35-latek.

W poniedziałek, 17 czerwca około godz. 6:00 policjanci ruchu drogowego w trakcie wzmożonej kontroli trzeźwości na ul. Wałowej w Malborku zatrzymali do kontroli kierującego Fordem, którym kierował 55-letni mieszkaniec Malborka.

- „Badanie trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że ten kierujący nie powinien poruszać się po drodze. Alkomat wskazał ponad pół promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierujący również stracił prawo jazdy, a za swoje czyny odpowie przed sądem” - dodaje policjantka.

Kolejne zatrzymanie miało miejsce około godz. 8:30 w Malborku na ul. Wojska Polskiego. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego pojazdem marki Dacia.

- „W tym przypadku alkomat również wykazał obecność alkoholu w organizmie mężczyzny – było to ponad 1,5 promila. To już kolejny kierujący, który stracił uprawnienia za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości” - podsumowuje st. sierż. Martyna Orzeł.

Policjanci apelują! Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze cyklicznie prowadzą wzmożone kontrole trzeźwości. Nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu i nie pozwól na to innym kierowcom. Nietrzeźwy użytkownik drogi stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie samego, ale i dla innych ludzi. Spożycie alkoholu prowadzi do zaburzeń zachowania użytkownika drogi. Wydłuża czas reakcji, zawęża pole widzenia, zmniejsza czujność, zaburza koordynacje ruchów, wypacza poczucie prędkości i odległości oraz zmniejsza precyzję działań. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od nas samych, naszego rozsądku i odpowiedzialności.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.