Wydanie nr 196/2024, Niedziela 14.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Marcelin, Ulryk, Kamil, Tuskana, Franciszek, Dobrogost, Kosma, Marceli, Izabela, Damian, Angelina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Drużyny z Nowego Stawu najlepsze w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

  • Wydanie nr 196/2024
  • 26 kwietnia 2024, 15:01
  • KPP Malbork
  • Wiadomości
Drużyny z Nowego Stawu najlepsze w powiatowym etapie Turnieju Bezpieczeństwa… fot. UM Nowy Staw
W Nowym Stawie odbył się powiatowy etap Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Pod czujnym okiem policjantów z malborskiej komendy uczestnicy zostali poddani egzaminowi z wiedzy z zakresu przepisów o ruchu drogowym. Głównym celem turnieju było propagowanie właściwych i bezpiecznych zachowań na drodze.

Do konkursu przystąpiło 31 uczniów z powiatu malborskiego, wyłonionych wcześniej w konkursach wewnętrznych w szkołach. Drużyny startowały w dwóch kategoriach wiekowych: młodszej (10-12 lat) i starszej.

- „Pierwszym etapem było sprawdzenie wiedzy teoretycznej z przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków oraz kolejności przejazdu na skrzyżowaniach. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i opanowaniem, odpowiadając w sumie na 35 pytań” - informuje st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Uczestnicy turnieju musieli wykazać się także umiejętnościami praktycznymi jazdy na rowerze, pokonując tor przeszkód oraz wiedzą z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali także policjanci ruchu drogowego”.

Po podliczeniu punktacji przyszedł czas na ogłoszenie wyników rywalizacji.

W klasyfikacji drużynowej grupy młodszej pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowym Stawie. Druga była drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku, a trzecia Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Malborskiej. Na czwartej lokacie rywalizację ukończył zespół Szkoły Podstawowej w Lichnowach.

W kategorii starszej pierwsze miejsce zajęła drużyna ZSP w Nowym Stawie, na drugim miejscu uplasowała się drużyna SP nr 2 w Malborku, a trzecie miejsce zajęła SP w Lichnowach. Czwarte miejsce zajęła reprezentacja SP w Miłoradzu, a piąte SP w Nowej Wsi Malborskiej.

W wojewódzkim etapie Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, powiat malborski będą reprezentować drużyny z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Stawie.

W kategorii indywidualnej w grupie młodszej, najlepszym okazał się Kamil Żmuda, a w grupie starszej Adam Jurczak.

Gratulujemy zwycięzcom!


 

Zdjęcia: KPP Malbork, UM Nowy Staw

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.