Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. We francuskim klimacie - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Wideo i zdjęcia

Malbork. We francuskim klimacie - Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością… fot. TvRegionalna24.pl
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku zorganizował wyjątkową wystawę prac uczniów, któremu towarzyszyła wspaniała muzyczna uczta francuska - bowiem Francja była przewodnim tematem tegorocznych obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

We wtorek, 23 kwietnia w ramach obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Malborku zorganizował wernisaż wystawy prac uczniów pt. „We francuskim klimacie”. Temu wspaniałemu wydarzeniu, które odbyło się w sali konferencyjnej Szkoły Łacińskiej, towarzyszył koncert w wykonaniu wokalistów „Fabryki Muzyków” z Hanną i Błażejem Kucmanami na Czele i chóru Passionata z Tczewa pod dyrygenturą Michała Olejnika oraz Ewy Rzeszotarskiej, dzięki której uczestnicy odbyli nieprawdopodobną muzyczną podróż do Francji.

W tej wyjątkowej wystawie udział wzięli uczniowie SOSW w Malborku, rodzice i cała społeczność szkolna, a także zaproszeni goście. Wśród nich był honorowy Konsul Francji Alain Mompert, który sprawił wszystkim obecnym na sali niespodziankę – zaśpiewał razem z Ewą Rzeszotarską piosenkę po francusku.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną obchodzony jest 5 maja, jednak z różnych powodów SOSW w Malborku obchodzi uroczyście ten dzień pod koniec kwietnia. To wyjątkowa okazja, by pokazać, że nie różnimy się od siebie i każdy z nas ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym oraz zawodowym

Wystawę przez najbliższy czas będzie można oglądać w Szkole Łacińskiej na 2. piętrze.

Więcej szczegółów o wystawie i całym wydarzeniu w materiale wideo.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.