Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

AMBERIF – bursztynowe święto biżuterii i bursztynu.

AMBERIF – bursztynowe święto biżuterii i bursztynu. fot. UM Gdańsk
W AMBEREXPO rozpoczęło się święto biżuterii i bursztynu. W targach udział bierze blisko 250 wystawców, zaplanowano również liczne prezentacje i wystawy. AMBERIF to największe na świecie wydarzenie wystawiennicze poświęcone bursztynowi.

Jednym z głównych punktów wydarzenia inaugurującego targi było przedstawienie projektu strategii miasta: Gdańsk – Światowa Stolica Bursztynu. Jednym z jego celów strategicznych jest maksymalizacja korzyści wynikających z pozycji Gdańska jako Światowej Stolicy Bursztynu oraz rywalizacja z innymi regionami i miastami pretendującymi do bycia światowym liderem w zakresie bursztynu. Drugi cel projektu wiąże się ze wspieraniem rozwoju branży oraz budowaniem globalnego kapitału miasta i regionu w oparciu o jedyną na świecie koncentrację firm, instytucji, organizacji zajmujących się obrotem i promocją bursztynu oraz wielowiekowe dziedzictwo kulturowe związane z bursztynem.

- „Tegoroczna, trzydziesta edycja Amberif jest naprawdę wyjątkowa. To ponad 250 wystawców z 14 krajów. Co nas najbardziej cieszy to 80 wystawców, którzy pochodzą z Pomorza. To pokazuje właśnie jaką siłą dysponujemy, jeżeli chodzi o ten segment gospodarki. Amberif jest największą tego typu imprezą wystawienniczą, jeżeli chodzi o bursztyn na całym świecie. Nie wyobrażam sobie, żeby ta impreza odbywała się w innym mieście niż Gdańsk. To Gdańsk jest światową stolicą bursztynu. Tu krzyżują się najważniejsze szlaki bursztynowe. Gdańsk ma bursztyn wpisany w DNA” – powiedział Piotr Kryszewski, zastępca prezydenta Gdańska, który brał udział w ceremonii otwarcia Targów.

Wystawcy

Wśród wystawców, oprócz projektantów i wytwórców biżuterii z bursztynem, pojawili się także producenci biżuterii: z kamieniami szlachetnymi, diamentami, złotej i srebrnej, a także narzędzi, akcesoriów oraz półfabrykatów do produkcji biżuterii. W alejkach AMBERIF znaleźć można także strefy Start-Up i Projektantów, gdzie prezentowane są projekty młodych debiutantów i premierowe kolekcje uznanych polskich twórców. Nowością wiosennej edycji jest Strefa Sztuki, gdzie znajduje się aż 10 wystaw:

 • ,,Amber& Pearls" – org. Wydział Wzornictwa, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku

 • ,,W bursztynowym kadrze" – org. Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych

 • „A w sercu ciągle maj” – wystawa prac Andrzeja Jacyszyna i Wojciecha Rygało

 • „Ogólnopolski Konkurs Biżuterii Artystycznej PREZENTACJE” – org. Stowarzyszenie Twórców Form Złotniczych

 • Amber Trip Jewellery Competition „Inclusive” – org. Amber Trip International Baltic Jewellery Show

 • „Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej JAKOŚĆ” – org. Galeria Sztuki w Legnicy

 • Wystawa ,,Cenecka 93/23 – 30 lat pracy twórczej" - wystawa prac Doroty Ceneckiej

 • Wystawa prac Magdaleny Szadkowskiej - org. Międzynarodowe Stowarzyszenie Bursztynników

 • Tribute to FASHIONSYMPHONY - fotografie Kingi Gełdon-Czech

 • ADA & AS - prace nagrodzone w konkursach AMBERIF DESIGN AWARD i AMBERIF SELECTION

AMBERIF – bogaty program targów

Program targów AMBERIF obfituje w prezentacje, szkolenia i wykłady. Wystawcy i goście mogą wysłuchać branżowych prelekcji, a także wziąć udział w szkoleniach z zakresu e-commerce, narzędzi cyfrowych i fotografii biżuterii.

Targi to także wydarzenia towarzyszące, w tym AMBERIF Vibes - wieczorne spotkanie wystawców połączone z ceremonią rozdania nagród Amberif Design Award i Amberif Selection, a także pokazem mody i biżuterii reżyserowanym przez Macieja Majznera. Miejsce eventu to Foodhall Montownia.

Wiosenna edycja wydarzenia przeznaczona jest dla branży (z wyjątkiem ogólnodostępnej AMBERIF Vibes), dlatego uczestniczą w niej osoby zaproszone oraz wystawcy. Otwarta dla publiczności zostanie tradycyjne odsłona jesienna, która w tym roku odbędzie się nietypowo w dniach 29-31 sierpnia.

Więcej informacji oraz bilety dostępne są na stronie: www.amberif.pl


 

Informacja prasowa i zdjęcia Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.