Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Złota Michalina Kumkowska – malborska zawodniczka najlepsza w Lidze Województwa Pomorskiego.

Złota Michalina Kumkowska – malborska zawodniczka najlepsza w Lidze… fot. MAL WOPR Malbork
To nie przypuszczenie, ale pewność, że w Malborku rośnie kolejny duży talent pływacki. Dziesięcioletnia Michalina Kumkowska startowała w Lidze Województwa Pomorskiego w Słupsku, skąd przywiozła dwa złote medale.

W minioną niedzielę, 3 marca wystartowała Liga Pływacka Województwa Pomorskiego, gdzie prawo startu mają zawodnicy z licencją Polskiego Związku Pływackiego, a więc dziesięciolatki i starsi. Michalina Kumkowska, która w bieżącym roku stała się taką właśnie zawodniczką, na swój debiut w roli pełnoprawnej zawodniczki wyjechała do Słupska.

W kategorii najmłodszych zawodników, pływacy muszą w obu rundach Ligi wystartować w obowiązkowych startach, które weryfikują ich wszechstronność. W Słupsku były to dwa dystanse 50-metrowe stylami dowolnym i klasycznym.

- „O ile o wynik kraula można było być spokojnym, o tyle wynik w popularnej „żabce” stał pod znakiem zapytania. W minionym sezonie Michalina nie płynęła bowiem tej konkurencji na zawodach i nie miała oficjalnego czasu zgłoszenia. Jak się jednak okazało, obawy było zupełnie niepotrzebne. Nasza zawodniczka popłynęła fantastycznie” – informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork. - „W stylu dowolnym o ponad sekundę poprawiła swój dotychczasowy rekord życiowy i z wynikiem 35,78 mogła cieszyć się z pierwszego miejsca. Warto dodać, że w polu zostawiła aż 57 zawodniczek, a przewaga nad kolejną pływaczką wynosiła blisko 4 sekundy. W stylu klasycznym z kolei ta przewaga wzrosła do niemal 5 sekund. Czas Michaliny wynoszący 47,66, dał jej kolejny złoty medal, a warto też podkreślić, że sędziowie byli nieubłagani i w tej właśnie konkurencji zdyskwalifikowali aż 17 młodych pływaczek”.

Oba doskonałe starty malborskiej pływaczki pozwoliły jej na zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej pierwszej rundy, gdzie z przewagą 134pkt czekać będzie na ostateczne rozstrzygnięcia w rundzie drugiej i ostatniej. Runda ta odbędzie się pod koniec kwietnia w Chojnicach.

- „Gratulujemy Michalinie doskonałego występu. Dzięki jej dwóm złotym medalom klub MAL WOPR uplasował się na 3 miejscu w zestawieniu 9 klubów zdobywających medale” – dodaje Iwona Ciecholewska.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.