Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pożar i podejrzenie zagrożenia terrorystycznego w centrum handlowym – wspólne ćwiczenia strażaków i policjantów. Wideo i zdjęcia

Malbork. Pożar i podejrzenie zagrożenia terrorystycznego w centrum handlowym… fot. TvRegionalna24.pl
W środę, 21 lutego w Centrum Handlowym „Jagiełło” w Malborku odbyły się ćwiczenia doskonalące strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Były to ćwiczenia zaplanowane w ramach planu rocznego – tzn. ćwiczenia odbywające się co miesiąc na różnych obiektach na terenie naszego miasta.

Scenariusz ćwiczeń zakładał zadymienie pomieszczeń piwnicznych w budynku Centrum Handlowego oraz odnalezieniu i udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, która w wyniku zadymienia zasłabła i straciła przytomność. Z budynku ewakuowano wszystkie przebywające osoby – pracowników i klientów.

- „Są to ćwiczenia doskonalące dla strażaków. Z tego względu, że na terenie miasta mamy do czynienia z dużą liczbą obiektów i budynków, chcemy, żeby nasi funkcjonariusze zapoznali się z nimi i doskonalili swoje umiejętności taktyczne oraz sprawność fizyczną” – podkreśla mł. asp. Mariusz Wyciszkiewicz, zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej i oficer prasowy KP PSP w Malborku.

W ćwiczeniach udział wzięli również malborscy policjanci – dla nich scenariusz zakładał wątek związany z zagrożeniem terrorystycznym.

- „Z założenia wynikało, że przyczyną pożaru mógł być wybuch, dlatego nasi pirotechnicy sprawdzali miejsce po zakończonej akcji gaśniczej przez Straż Pożarną. Grupa dochodzeniowo-śledcza rozpytywała ewakuowanych świadków, czy ktoś widział podejrzane osoby lub podejrzane pakunki – słyszany był huk. Dlatego działania policji prowadzone były pod kątem zagrożenia terrorystycznego” – wyjaśnił nadkom. Tomasz Żuchowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

A jak przebiegały dzisiejsze ćwiczenia? Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo i fotorelacji.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.