Wydanie nr 109/2024, Czwartek 18.04.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Gościsław, Bogusław, Apoloniusz, Flawiusz, Bogusława, Alicja, Gosława, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowca autobusu jest funkcjonariuszem publicznym – informuje MZK w Malborku.

Kierowca autobusu jest funkcjonariuszem publicznym – informuje MZK w… fot. archiwum MZK w Malborku
Miejski Zakład Komunikacji w Malborku informuje, że w związku z wprowadzonymi zmianami w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym, kierowca autobusu korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego na zasadach określonych w Kodeksie karnym.

Miejski Zakład Komunikacji w Malborku Sp. z o.o pragnie poinformować pasażerów, iż w 2023 r. została wprowadzona zmiana do ustawy o publicznym transporcie zbiorowym, polegającą na dodaniu art. 49a, z którego treści wynika, że osoba wykonująca przewóz osób w publicznym transporcie zbiorowym, podczas kierowania środkami transportu i w związku z kierowaniem nimi korzysta z ochrony przewidzianej dla funkcjonariusza publicznego na zasadach określonych w Kodeksie karnym.

- „Celem wprowadzonych zmian jest zwiększenie poczucia bezpieczeństwa wśród kierowców. W praktyce zdarzają się ataki ze strony pasażerów lub osób postronnych zarówno fizyczne, jak i werbalne. Z tego powodu bezpieczeństwo tych osób, biorąc pod uwagę społeczne znaczenie wykonywanych przez nie zadań, wymaga szczególnej ochrony prawnej. Stanowi ono bowiem istotny czynnik gwarantujący prawidłowość i ciągłość świadczenia usług z zakresu publicznego transportu zbiorowego” - wyjaśnia MZK. - „Drodzy Pasażerowie, pamiętajmy, że spokojna głowa kierowcy = bezpieczny pasażer”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.