Wydanie nr 168/2024, Niedziela 16.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benon, Cyryk, Ludgarda, Aneta, Budzimir, Justyna, Jan, Aureusz, Benona, Aubert, Alina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ogólnopolski protest rolników w Elblągu 9 lutego 2024. Zobacz wideo i zdjęcia

W piątek na kierowców w całej Polsce czekały utrudnienia. W ponad 250 miejscach pojawiły się blokady - rolnicy w swoich traktorach poruszali się z nieznaczną prędkością, powodując duże zatory w wielu miastach. W ten sposób chcieli wyrazić swój sprzeciw przeciwko napływowi towarów z Ukrainy i wprowadzeniu Zielonego Ładu.

Ogólnopolski protest rolników w Elblągu 9 lutego 2024. Zobacz wideo i zdjęcia

W piątek, 9 lutego od godz. 10:00 w ponad 250 lokalizacjach w całej Polsce po raz kolejny rolnicy wyjechali na ulice, by zaprotestować przeciwko wprowadzeniu Zielonego Ładu i napływowi towarów z Ukrainy. Blokady pojawiły się w wielu strategicznych miejscach dróg krajowych i tych prowadzących do autostrad, a także ulicach wielu miast.

Nasza redakcja TvRegionalna24.pl towarzyszyła z kamerą podczas protestu rolników w Elblągu, gdzie ulice i ronda blokowane były przez około 400-500 pojazdów, w tym traktory, TIR-y, osobowe auta. Jak podkreślali protestujący, wyjechali na ulice miasta, ponieważ domagają się m.in. wstrzymania importu produktów rolno-spożywczych z Ukrainy i państw spoza Unii Europejskiej, powstrzymania wymogów narzucanym rolnikom w ramach europejskiego Zielonego Ładu, a także uruchomienia dla gospodarstw rolnych pomocy suszowej za lata 2022-2023.

Zapraszamy do wideo relacji z tego wydarzenia.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Jarek z Żoliborza.
Jarek z Żoliborza. 10.02.2024, 19:00
Rolnicy jeszcze nie tak dawno głosowali na PIS. Mają jeszcze w Unii swojego Komisarza Wojciechowskiego. Blokujcie chatę Wojciechowskiego czy brukselskie urzędy, a nie wkurzacie polskiego podatnika. Po sprzęcie za grube tysiące PLN nie widać biedy wśród KRUSowców.
Protesty w ciągnikach za miliony :)
Protesty w ciągnikach za miliony :) 10.02.2024, 14:12
Niech jadą do Brukseli protestować, albo niech blokują domy polityków a nie zwykłym ludziom drogi ! Walą nawozy we wszystko i mają gdzieś że my i nasze dzieci to jedzą ! Kasa panie, kasa się liczy i kto wyszarpie więcej !!!!!!
Jan
Jan 10.02.2024, 12:51
Gdzie byli rolnicy ostatnie kilka lat? nie chcą zielonego ładu bo teraz mogą nawozić pola chemią ile się da . Mieszkam blisko pól i widzę że teraz uprawa to opryski a my to jemy.
Roman
Roman 09.02.2024, 17:43
Brawo! Dziękujemy za chleb!