Wydanie nr 115/2024, Środa 24.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Fidelis, Erwin, Horacy, Egbert, Grzegorz, Horacjusz, Aleksja, Aleksy, Aleksander, Saba
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. womenINsociety - uczennice II LO nauczą dziewczyny o dojrzewaniu.

Malbork. womenINsociety - uczennice II LO nauczą dziewczyny o dojrzewaniu. fot. FB womenINsociety
Katarzyna Hyzicka, Natalia Garbacz i Zuzanna Kościewicz - uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku chcą swoim młodszym koleżankom przybliżyć temat dojrzewania. W ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii” realizują projekt womenINsociety poświęcony wiedzy o dojrzewaniu.

„Zwolnieni z teorii” to ogólnopolska olimpiada, po ukończeniu której uczestnicy mogą zdobyć międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute. Olimpiada uczy wielu bardzo ważnych rzeczy, takich jak np. zarządzania lub pracy zespołowej.

- „Tematem naszego projekty jest głównie dojrzewanie. W dzisiejszym świecie miesiączki, wizyty u ginekologa, zmiany ciała kobiet i wiele innych tematów związanych z dojrzewaniem jest niestety powszechnym tematem tabu - czyli takim, o którym rzadko się mówi, zazwyczaj z powodu strachu, wstydu bądź braku wiedzy i dezinformacji na dany temat” – mówią twórczynie projektu womenINsociety. - „Celem naszego projektu jest wspieranie młodych dziewczyn i kobiet w tym trudnym dla nich czasie, edukowanie ich oraz sprawienie, aby te tematy nie były już tematami tabu. Chcemy, aby każda dziewczyna wiedziała co zrobić, kiedy dostanie pierwszą miesiączkę, wiedziała co się dzieje z jej ciałem, dlaczego pierwsza wizyta u ginekologa jest ważna dla jej zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego oraz wiele, wiele innych. Chcemy, aby kobiety były płcią silną i dawały sobie radę z tak trudnymi sprawami!”

By zrealizować projekt, uczennice stworzyły dedykowane konta na mediach społecznościowych. Będą również prowadzić warsztaty dla dziewcząt w szkołach podstawowych w klasach 5-8.

- „Na warsztatach będziemy posiłkowały się prezentacją, w której pokażemy m.in. jakie są rodzaje podpasek, jakie choroby grożą kobietom i omówimy zmiany zachodzące w kobiecym ciele. Ponadto pokażemy dziewczętom wywiad z panią ginekolog, który same z nią nagrałyśmy” – wyjaśniają twórczynie projektu womenINsociety.

Projekt uczennic II LO w Malborku można śledzić na:

https://www.facebook.com/profile.php?id=61552866677505

https://www.instagram.com/w0meninsociety?igsh=MXVoYXhxamcwMmRpdA==

https://www.tiktok.com/@womeninsociety?_t=8j3cqFIeQJV&_r=1

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.