Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tradycje bożonarodzeniowe w Prusach – spotkanie z historią w Muzeum Miasta Malborka.

Muzeum Miasta Malborka zaprasza na ostatnie w tym roku spotkanie z historią, którego tematem będą tradycje bożonarodzeniowe w Prusach. Wykład poprowadzi historyk, konserwator zabytków i przewodnik Jarosław Twardziak.

W czwartek, 14 grudnia o godz. 17:00 w Muzeum Miasta Malborka odbędzie się spotkanie, podczas którego historyk Jarosław Twardziak przybliży świąteczne tradycje w przedwojennych Prusach.

Dla większości z nas Boże Narodzenie jest najbardziej rodzinnym i tradycyjnym ze świąt obchodzonych w ciągu całego roku. I jednym z najważniejszych świąt religijnych.

- „Boże Narodzenie, jak i okres je poprzedzający, pod wieloma względami wyglądały podobnie w Marienburgu, jak i dziś. Malborskie obyczaje świąteczne odzwierciedlały w znacznym stopniu historię społeczną i skład etniczny mieszkańców Marienburga. Pod wieloma względami malborska wigilia była taka sama jak w dużych miastach w Niemczech, a malborski robotnik, urzędnik, czy kupiec świętował podobnie jak jego odpowiednik w Lubece, Berlinie, czy Królewcu. Różnice, dokładnie tak samo jak dzieje się to teraz, wynikały z czynników takich jak wyznanie, korzenie etniczne i zamożność” – zachęca do udziału w spotkaniu Muzeum Miasta Malborka.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.