Wydanie nr 116/2024, Czwartek 25.04.2024
imieniny: pokaż (7 imion)Kaliksta, Ewodia, Markusław, Jarosław, Ewodiusz, Marek, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Dawid Patoka w pierwszej trzydziestce najlepszych pływaków Mistrzostw Polski w Gliwicach.

MAL WOPR. Dawid Patoka w pierwszej trzydziestce najlepszych pływaków… fot. MAL WOPR Malbork
W Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Polski pływaków rocznika 2008 z udziałem 450 zawodników ze 134 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentanta Malborka Dawida Patoki, który z mistrzostw wrócił z kilkoma nowymi życiówkami.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-letnich w Pływaniu odbyły się w Gliwicach w ostatni weekend 8-10 grudnia. Zawody są rokrocznie areną fantastycznych wyników młodych zawodników, którzy po raz pierwszy w swoim życiu mają możliwość bezpośredniej rywalizacji w jednym miejscu i czasie. Okazji tej nie mógł przepuścić zawodnik MAL WOPR Malbork Dawid Patoka. W odległych Gliwicach malborczyk spisał się bardzo dobrze. Formuła mistrzostw zakładała możliwość startu w pięciu konkurencjach i Dawid skorzystał z tej możliwości.

- „W trzech z nich poprawił swoje dotychczasowe „życiówki”, a najlepszą lokatę zajął w konkurencji 100m stylem zmiennym, gdzie czas rekordu życiowego 1:03,62 dał mu 26 miejsce w zestawieniu 88 pływaków. Do tego rekordu życiowego dorzucił jeszcze kolejne dwa: w konkurencji 200m stylem zmiennym (czas 2:24,27 i 29 lokata) oraz w wyścigu na 100m stylem grzbietowym, gdzie cztery długości pływalni pokonał w czasie 1:04,70, co pozwoliło mu na zajęcie 30 miejsca” – informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR. - Nie udało się naszemu pływakowi awansować do finałów, ale Mistrzostwa Polski dla 15-latków były dla niego pierwszymi centralnymi zmaganiami. Udział w tak dużej imprezie pływackiej był dla Dawida szansą na nabycie ogromnego doświadczenia, które z pewnością będzie procentować w kolejnych startach”.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.