Wydanie nr 172/2024, Czwartek 20.06.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Bożena, Bogna, Rafał, Edburga, Gemma, Florentyna, Franciszek, Hektor
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W Malborku tancerze walczyli O Muszlę Bałtyku w Ogólnopolskim Konkursie Tańców Polskich [foto, wideo]

W Malborku tancerze walczyli O Muszlę Bałtyku w Ogólnopolskim Konkursie… fot. TvRegionalna24.pl
W miniony weekend w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Malborku odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich z udziałem 220 tancerzy z całej Polski, w tym również z powiatu malborskiego.

W sobotę, 4 listopada br. w hali sportowej ZSP nr 1 w Malborku po raz 19. odbył się Ogólnopolski Konkurs Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”, którego organizatorem była 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku, a współorganizatorem Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu, Malborskie Stowarzyszenie Lotników i ZSP1 w Malborku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Starosta Malborski i Burmistrz Miasta Malborka.

W konkursie udział wzięło 110 par z 29 zespołów z całego kraju, które na parkiecie zatańczyły polkę, krakowiaka, oberka, kujawiaka czy mazura. Łącznie w 11 kategoriach.

Podobnie, jak w latach poprzednich, od rana trwały eliminacje, ćwierć i półfinały, a także debiuty. Równo z wybiciem godz. 16:00 nastąpiło uroczyste otwarcie Konkursu. Galę finałową uświetnił polonez w wykonaniu wszystkich uczestników konkursu.

W tegorocznej edycji w konkursie udział wzięli tancerze z całej Polski:

Zespół Pieśni i Tańca 22. BLT „Malbork”

ZPiT „Małe Żuławy” Stare Pole

Para Niezrzeszona AKTYWNI SENIORZY z Bielska-Białej

ZPiT Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”

Pary Niezrzeszone z Lublina

Międzyszkolny Ludowy ZPiT „Krakowiak” Kraków

Klub Tańców Polskich „Maki i Powoje” Kraków

ZPiT „Warmia” Olsztyn

ZPiT „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

ZPiT „Łaniki” Poznań

Wielkopolski Klub Tańców Polskich Poznań

Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie” Poznań

ZPiT „Małe Podlasie” Siemiatycze

ZPiT „Szczecinianie”

ZPiT „Młody Toruń”

Stowarzyszenie Popierania Kultury Ludowej MŁODY TORUŃ

ZPiT Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Zespół Tańca Polskiego „Wronki”

ZPiT „Zamojszczyzna” Zamość

Zespół Tańca Ludowego PROMYKI

Zespół Pieśni i Tańca WARMIA

Zespół Pieśni i Tańca POWIŚLE im. Kazimiery Walczak Mamci

Zespół Pieśni i Tańca Krebane Brusy

Pałac Młodzieży im. Orląt Lwowskich w Olsztynie

Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Ludowego MODRAKI Tarnowo Podgórne

Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LISIECKA

Klub Tańców Polskich Północ-Południe

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Jagiellońskiego SŁOWIANKI

Zespół Pieśni i Tańca ŁANY im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

Wyniki

KATEGORIA I

I miejsce PAWLAK FILIP i SZCZEPANIK ANTONINA - Zespół Folklorystyczny WIELKOPOLANIE

II miejsce DŁUŻNIEWSKI ANTONI i MARKOWSKA MARIA - Zespół Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego MALBORK

III miejsce NOWAK ANDRZEJ i IWAŃCZYK LENA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

KATEGORIA II

I miejsce STRZELEWICZ WIKTOR i SKOTNICKA LENA - Zespół Pieśni i Tańca Łaniki

II miejsce JANDA FILIP i CELUCH MARTA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

III miejsce CZERWIŃSKI MATEUSZ i SARAMOK DOROTA - Zespół Pieśni i Tańca POWIŚLE im. Kazimiery Walczak Mamci

KATEGORIA II (finał B)

I miejsce PIĄTEK IGNACY i KAMIŃSKA ANTONINA - Zespół Pieśni i Tańca SZCZECINIANIE

II miejsce FLORYS SZYMON i RUKS AMELIA - Wielkopolski Klub Tańców Polskich

III miejsce ANIOŁ MIŁOSZ i KALEMBA KAROLINA - Zespół Tańca Polskiego WRONKI

KATEGORIA III B

I miejsce MATUSZAK MATEUSZ i PIASKOWSKA-NISZCZAK OLGA - Zespół Tańca Polskiego WRONKI

II miejsce BRANIECKI MICHAŁ i OWCZAREK JOANNA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

III miejsce PULCHNY MATEUSZ i BADZIŃSKA OLIWIA - Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca KRAKOWIAK

KATEGORIA III C

I miejsce RUTKA MARCEL i WOJNAR KATARZYNA - Zespół Pieśni i Tańca Kortowo Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

II miejsce BRZEZIŃSKI FRANCISZEK i KOZIOŁ MARTYNA - Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA LISIECKA

III miejsce GROBEL HUBERT i SZLENDAK MARIA - Zespół Pieśni i Tańca POWIŚLE im. Kazimiery Walczak Mamci

KATEGORIA IV B

I miejsce ZABROCKI JULIUSZ i CIOK ZOFIA - Zespół Pieśni i Tańca MAŁE ŻUŁAWY (awans do IVA)

II miejsce TRZCIŃSKI TYMOTEUSZ i MARKOWSKA ANNA - Zespół Pieśni i Tańca SZCZECINIANIE

III miejsce HILDEBRAND RAFAŁ i KLIMKIEWICZ JULIA - Zespół Pieśni i Tańca ZAMOJSZCZYZNA

KATEGORIA IV OPEN

I miejsce ZYCH MACIEJ i WÓJTOWICZ HELENA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

II miejsce PRZEDPEŁSKI FRANCISZEK i MILEWSKA MAGDALENA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

III miejsce TRZCIŃSKI TYMOTEUSZ i MARKOWSKA ANNA - Zespół Pieśni i Tańca SZCZECINIANIE

KATEGORIA V A

I miejsce PRACKI MARCIN i JEKIEŁEK JULIANNA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

II miejsce ZYCH MATEUSZ i BIAŁEK KAROLINA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

III miejsce DWÓŻNIK TOMASZ i MATUSZAK NADIA - Zespół Tańca Polskiego WRONKI

KATEGORIA V B

I miejsce URJASZ WITOLD i KLUCZKIEWICZ KLAUDIA - Klub Tańców Polskich MAKI I POWOJE (awans do V A)

II miejsce HILDEBRAND KAROL i SZYCIK NATALIA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

III miejsce KWOKA JAKUB i HYŻY URSZULA - Klub Tańców Polskich MAKI I POWOJE

KATEGORIA VI

I miejsce TEPEREK JAKUB i KOŁODKO KAMILA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

II miejsce TAŠKINAS MODESTAS i KURASHKEVYCH OLEKSANDRA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego JANTAR

III miejsce ŁUKAWSKI MARCIN i JACHIMCZUK ZUZANNA - Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego WARSZAWIANKA

KATEGORIA VII-VIII OPEN

I miejsce HEMMERLING MARCIN i SUDZIŃSKA MARIA - Stowarzyszenie Popierania Kultury Ludowej MŁODY TORUŃ

II miejsce MAŃKOWSKI ROBERT i MAŃKOWSKA BEATA - Stowarzyszenie Popierania Kultury Ludowej MŁODY TORUŃ

III miejsce KORCZYK KAZIMIERZ i NOWAK AGATA - Para Niezrzeszona AKTYWNI SENIORZY z Bielska-Białej

DEBIUTY

I miejsce JASTAK BŁAŻEJ i WIŚNIEWSKA MAJA - Zespół Pieśni i Tańca MAŁE ŻUŁAWY

II miejsce ORGANISTA STANISŁAW i ŚWIĄTEK HANNA - Zespół Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego MALBORK

III miejsce WENDERSKI MIESZKO i KAMIŃSKA JOANNA - Zespół Pieśni i Tańca 22. Bazy Lotnictwa Taktycznego MALBORK

 

Więcej o tegorocznej edycji, a także o planach na jubileuszową, 20. edycję opowie pomysłodawczyni i organizatorka Konkursu Anetta Ciok.

Zapraszamy na materiał wideo z tego wydarzenia.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.