Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Remont ul. Nowowiejskiego już na ukończeniu - zobacz wideo 11.05.2023

Malbork. Remont ul. Nowowiejskiego już na ukończeniu - zobacz wideo… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl / Piotr Wąsowicz
Prace przy modernizacji ul. Nowowiejskiego w Malborku trwają od września ubiegłego roku i planowo mają zakończyć się w tym miesiącu. Wyremontowany zostanie odcinek o długości 487,24 m. Całkowity koszt inwestycji to 9 721 900,10 zł.

Prace remontowe ul. Nowowiejskiego w Malborku – od skrzyżowania z ul. Wybickiego do skrzyżowania z ul. Sikorskiego (drogą wojewódzką nr 515) dobiegają powoli do końca. W ramach modernizacji powstały nowe ciągi pieszo-rowerowe, przebudowana została kanalizacja deszczowa, sanitarna oraz sieć wodociągowa. Na całej długości zbudowano nowe oświetlenie typu LED i doświetlono 6 przejść dla pieszych i wyniesionych skrzyżowań. Remont był również okazją do prac modernizacyjnych sieci gazowej i ciepłowniczej wzdłuż ulicy Nowowiejskiego.

Jak zapewnia Inwestor – Urząd Miasta Malborka, modernizacja drogi przyczyni się do usprawnienia i poprawy przepustowości ruchu samochodowego, gdyż stanowi podstawową infrastrukturę drogową wykorzystywaną w codziennych dojazdach do pracy i szkół.

Projekt pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 201116G - ul. Nowowiejskiego w Malborku” otrzymał dofinansowanie w wysokości 2 411 315 zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 5 mln zł z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Całkowita wartość zadania to 9 721 900 zł.

Prace zakończone mają być w tym miesiącu.

 

A jak już wygląda ta droga? Przekonajcie się sami – zapraszamy do obejrzenia materiału wideo.

--------------------------------

Postaw na nas - lokalnego dostawcę internetu światłowodowego, telewizji i telefonu i ciesz się   korzyściami dla Ciebie i Twojego regionu!

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
JA
JA 12.05.2023, 12:42
A CO ZE SKRZYŻOWANIEM Z ULICĄ SUCHARSKIEGO? JUŻ DŁUŻSZY CZAS ROZKOPANE I NIC TAM SIĘ NIE DZIEJE
romek
romek 12.05.2023, 12:02
Z całą pewnością można było to zrobić szybciej. Zwykle pracują tylko maszyny, natomiast robotnicy tylko obserwują...Mogliby w tym czasie choćby urządzić trawniki, zrobić porządek przy rosnących drzewach. Studzienki, zawory, też mogłyby zostać zakryte.
Malbork
Malbork 12.05.2023, 13:48 (odpowiedź do romek)
Romek nie pytaj co miasto może zrobić dla Ciebie, tylko co ty zrobiłeś dla Miasta :)
romek
romek 13.05.2023, 12:57 (odpowiedź do Malbork)
No cóż, skomentowałeś... Dobrze byłoby, żebyś wiedział, że to nie miasto robi ten remont. Wykonawcą jest firma Strabag i inne firmy. Skoro miasto zawarło umowę z wykonawcą, to ma prawo oczekiwać wywiązania się z warunków umowy, w tym określonych terminów, bez ich przedłużania. Jest to w interesie mieszkańców oraz gości. Jeśli chodzi o mnie, to coś tam zrobiłem, ale nie będę się chwalił. Ludzie oceniają to pozytywnie, ale zawsze znajdzie się jakiś hejter. Pozdrawiam serdecznie!