Wydanie nr 275/2023, Poniedziałek 2.10.2023
imieniny: pokaż (5 imion)Leodegar, Stanimir, Teofil, Nasiębor, Ursycyn
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku oraz Komendanta Komisariatu w Nowym Stawie.

Powołanie I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku oraz… fot. KPP Malbork
W malborskiej komendzie odbyła się uroczystość powołania kom. Jarosława Kowalkowskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku oraz kom. Piotra Szymczyk na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie.

W środę, 10 maja o godz. 11.00 w auli Komendy Powiatowej Policji w Malborku odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Dariusz Zeler wręczył rozkazy powołania na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku kom. Jarosławowi Kowalkowskiemu oraz na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie kom. Piotrowi Szymczyk.

Kom. Jarosław Kowalkowski, pełniąc służbę w Policji od ponad 21 lat, zajmował stanowiska wykonawcze oraz kierownicze w pionie prewencji i pionie kryminalnym, a od 1 września 2019 r. był Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Malborku. Od 24 lutego br. powierzono mu obowiązki na stanowisku I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku.

- „Doświadczenie w służbie, wykształcenie i posiadane umiejętności oraz prawidłowa realizacja zadań na powierzonym stanowisku spowodowały, że Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku podjął decyzję o powołaniu kom. Jarosława Kowalkowskiego na stanowisko I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Malborku” - informuje st. asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP w Malborku.

Kom. Piotr Szymczyk jest policjantem z 28-letnim stażem służby, którą pełnił na stanowiskach wykonawczych oraz kierowniczych w pionie prewencji i pionie kryminalnym oraz w Samodzielnych Oddziałach Antyterrorystycznych Policji. Komendant Powiatowy  Policji w Malborku z dniem 24 lutego br. powierzył kom. Piotrowi Szymczyk pełnienie obowiązków na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie.

- „Z uwagi na posiadane  kompetencje, odpowiednie przygotowanie i doświadczenie zawodowe oraz rzetelną realizację zadań na powierzonym stanowisku, Komendant Powiatowy Policji w Malborku podjął decyzję o powołaniu kom. Piotra Szymczyk na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Nowym Stawie” - dodaje policjantka.

Gospodarz uroczystości - Komendant Powiatowy Policji w Malborku mł. insp. Dariusz  Zeler pogratulował powołanym komendantom awansu, wskazując jednocześnie, że ich praca na zajmowanych stanowiskach znacznie przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa  społeczności powiatu malborskiego.

W uroczystym spotkaniu, oprócz kadry kierowniczej, policjantów i pracowników malborskiej jednostki uczestniczyli również zaproszeni goście, wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb i instytucji, którzy złożyli swoje gratulacje, wyrażając nadzieję na owocną współpracę w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.