Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl

Malbork. 15 medali Klubu Kyokushin Karate podczas zawodów Polish Open w Ostródzie.

Malbork. 15 medali Klubu Kyokushin Karate podczas zawodów Polish Open… fot. Malborski Klub Kyokushin Karate
W sobotę, 15 kwietnia odbył się prestiżowy, międzynarodowy turniej Polish Open w Ostródzie z udziałem prawie 700 najlepszych zawodników z Polski, Ukrainy, Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech a nawet zawodnika z Japonii, którzy przez cały dzień rywalizowali na sześciu matach.

Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowała bardzo silna 44-osobowa grupa. Pierwszy raz w tak poważnym turnieju wystartowali w kategorii kata i kumite najmłodsi zawodnicy z Malborka. Jak się okazało, to właśnie oni sprawili największą niespodziankę. Malborski Klub zajął bardzo dobre 11 miejsce w klasyfikacji drużynowej, w zestawieniu ponad 50 klubów z Polski i z zagranicy. Łącznie zdobyli 2 złote, 2 srebrne i aż 11 brązowych medali.

- „Największym odkryciem turnieju w naszej reprezentacji został młody Franciszek Mogiłka, który zdecydowanie wygrał konkurencje kata chłopców w wieku 6-7 lat. Franek zdobył 22,3 pkt., a następny zawodnik uzyskał wynik 20,7. Różnica więc ogromna, bo na takich turniejach o miejscach często decyduje 0,1 pkt” - informuje sensei Wojciech Kunicki. - „Jeszcze większą niespodzianką był start Franka w kumite w gronie aż 18 rówieśników. W pierwszej walce zawodnik z Malborka pokonał Miłosza Borkowskiego z Olsztyna, w drugiej rundzie pokonał Amara Neziri z Austrii. Niestety Franek w półfinale przegrał nieznacznie z Kajetanem Szlachetką z Myślenic i ostatecznie zajął bardzo dobre 3 miejsce”.

W kata w bardzo wyrównanym gronie medalistów Mistrzostw Polski i Europy poradzili sobie malborscy seniorzy. Miłosz Wolak zajął 3 miejsce, a Marcin Kondra w finale zajął 5 lokatę.

W szóstkach finałowych dodatkowo znaleźli się: Adam Hennig, który w kategorii kata 6-7 lat był czwarty, w juniorkach Zofia Bukowska zajęła 5 miejsce, a Kinga Zawada 6.

Zdecydowanie lepiej poszło zawodnikom MKKK w kumite. Niespodziewanie Konrad Ostanówka w kategorii 10-11 lat +52 kg zajął pierwsze miejsce, wygrywając w finale z Maksymilianem Szewczykiem z Olsztyna. Srebrne medale zdobyli: Natan Komasara 8-9 lat – 25 kg oraz debiutujący Mateusz Rudzki (sekcja Sztum) w kategorii 14-15 lat – 75 kg. Brązowe medale w kumite zdobyli również: Wojciech Lipecki 8-9 lat – 40 kg, Bartosz Langowski 8-9 lat +25 kg (10-9 kyu), Maksymilian Kamiński-Gliński 8-9 lat +40 kg, Hanna Urbańska (sekcja Sztum) 12-13 lat +50 kg, Ksawery Ściślak (sekcja Sztum) 14-15 lat +75 kg, juniorki Zofia Bukowska i Kinga Zawada w kategorii +60 kg, Katarzyna Glock (sekcja Elbląg) w first step women oraz Szymon Mazurkiewicz (sekcja Sztum) seniorzy – 80 kg.

Zawody sędziowali: sensei Wojciech Kunicki, Lesław Wądołowski, Sylwia Mackiewicz i Marcin Kondra. Kierownikiem drużyny czuwającym nad startem reprezentacji był sensei Jacek Troch.

- „Serdeczne gratulacje i podziękowania dla wszystkich sensei przygotowujących młodzież do zawodów oraz dla bardzo licznego grona rodziców, którzy zjechali się do Ostródy i tak skutecznie dopingowali naszych zawodników” - podkreśla sensei Wojciech Kunicki.

Nominacje na Mistrzostwa Europy Kyokushin IKO, które odbędą się w dniach 20-21 maja we Wrocławiu zdobyli: Miłosz Wolak, Marcin Kondra, Zofia Bukowska, Kinga Zawada, Hanna Urbańska i Ksawery Ściślak.

Zdjęcia: Malborski Klub Kyokushin Karate