Wydanie nr 148/2023, Niedziela 28.05.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Heladiusz, Wilhelm, Emil, Priam, Wiktor, Ignacy, German, Augustyn, Jaromir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Sukces Kacpra Patoki na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Gdańsku.

MAL WOPR. Sukces Kacpra Patoki na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach… fot. MAL WOPR Malbork
Z dwoma medalami wrócił zawodnik MAL WOPR Malbork Kacper Patoka, który rywalizował w najważniejszej imprezie pływackiej dla trzynastoletnich pływaków.

Zawody, które odbyły się w dniach 23-24 marca, rozgrywane są w 16 ośrodkach w kraju. W rywalizacji korespondencyjnej walczą 12 i 13-letni młodzicy z całego kraju. W czerwcu zjadą oni na zawody do trzech miast, gdzie poczują przedsmak centralnych mistrzostw Polski, które dla pływaków rozpoczynają się w wieku 14 lat.

W Gdańsku malborski pływak reprezentował klub i miasto godnie, wracając z rywalizacji ze złotym i brązowym medalem.

- Doskonale wystartował w konkurencji 100m stylem dowolnym. Cztery długości pływalni pokonał w fantastycznym czasie 1:00,41 bijąc nie tylko swój dotychczasowy rekord życiowy, ale i drugiego zawodnika na mecie o ponad sekundę. Równie dobrze zaprezentował się na dystansie 4 razy dłuższym w tym samym stylu. Pokonanie 400 metrów w wodzie zajęło Kacprowi 4:49,78, a czas ten ostatecznie uplasował go na 3 miejscu- informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR Malbork.

Kacper szóste miejsce zajął na 200m stylem zmiennym, zaś siódma lokata przypadła mu w udziale w konkurencji 100m stylem motylkowym. Warto dodać, że aż w trzech z czterech konkurencji poprawił swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty.

- W klasyfikacji generalnej po zawodach nasz pływak zajął bardzo wysokie, 5 miejsce na 59 startujących zawodników i z pewnością liczyć się będzie w rywalizacji ogólnopolskiej - dodaje Iwona Ciecholewska. 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.