Wydanie nr 139/2024, Sobota 18.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Feliks, Wenancjusz, Myślibor, Eryk, Liberiusz, Klaudia, Aleksander, Aleksandra, Teodot
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Człowiek z bursztynu – książka Tomasza Ołdziejewskiego i Sylwii Winnik.

Człowiek z bursztynu – książka Tomasza Ołdziejewskiego i Sylwii… fot. www.czlowiekzbursztynu.pl
Był człowiek z marmuru i człowiek z żelaza, pora poznać historię Tomasza Ołdziejewskiego, człowieka z bursztynu, oddanego pracy, którą kocha. Jego historia rozpoczyna się w ciasnym warsztacie w piwnicy, z którego wychodzą tysiące kilogramów znanych nam serduszek, krzyżyków, wisiorków oraz biżuterii i nadal trwa.

Tomasz Ołdziejewski pochodzi z Malborka, jednak na dobre osiadł w gminie Sztutowo. Pierwsze kroki w obróbce jantaru zaczął stawiać już jako jedenastolatek. W latach 90., zamiast tworzyć proste wisiorki i elementy biżuterii, zajął się robieniem statków, szkatuł, latarni i zegarów. Później skonstruował specjalistyczną latarkę UV, która zrewolucjonizowała proces poszukiwania bursztynu. Dwukrotny zdobywca rekordu Guinnessa za repliki z tego drogocennego kruszcu – w 2020 r. Titanica, a w 2021 r. latarni morskiej na Helu. W tym roku został nagrodzony medalem Starosty Powiatu Nowodworskiego za zasługi na rzecz rozwoju i promocji powiatu Nowego Dworu Gdańskiego. 

Był człowiek z marmuru i człowiek z żelaza, pora poznać historię Tomasza Ołdziejewskiego, człowieka z bursztynu, oddanego pracy, którą kocha. Jego historia rozpoczyna się w ciasnym warsztacie w piwnicy, z którego wychodzą tysiące kilogramów znanych nam serduszek, krzyżyków, wisiorków oraz biżuterii i nadal trwa… Dziś warsztat jest nowoczesny i elegancki, wypełniony cennymi, wychwalanymi na całym świecie rzeźbami i pracami autorskimi. Dzięki temu stał się głównym bohaterem serialu w telewizji History – „Złoto Bałtyku”, który w tym roku doczekał się już 5. sezonu. Jego prace znajdują się w wielu galeriach i prywatnych kolekcjach na całym świecie.

22 marca br. miała miejsce premiera książki pt. „Człowiek z bursztynu” autorstwa Tomasza Ołdziejewskiego i Sylwii Winnik. Książkę można zamówić na https://www.czlowiekzbursztynu.pl/


 


 

Informacja i zdjęcia: www.czlowiekzbursztynu.pl

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.