Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Tczew. Ukradli 300 litrów paliwa i samochód.

  • Wydanie nr 52/2024
  • 23 lutego 2023, 11:06
  • KPP Tczew
  • Na sygnale
Tczew. Ukradli 300 litrów paliwa i samochód. fot. KPP Tczew
Kryminalni z Tczewa zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o liczne kradzieże paliwa ze stacji benzynowych. Jak ustalili policjanci, mężczyźni dokonali wielu innych kradzieży paliwa na terenie innych powiatów. Dodatkowo starszy z nich odpowie za kradzież samochodu, a młodszy za kradzież szczoteczek elektrycznych z tczewskiej drogerii.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, pracując nad sprawami kradzieży paliwa ze stacji benzynowych, ustalili tożsamość oraz miejsce pobytu podejrzanych o te przestępstwa.

W poniedziałek, 20 lutego funkcjonariusze zatrzymali i doprowadzili do jednostki policji mężczyzn w wieku 33 i 25 lat.

- „W rozmowie z policjantami przyznali się do kradzieży 300 litrów paliwa oraz płynów do spryskiwaczy ze stacji benzynowych na terenie powiatu tczewskiego. Sprawcy do kradzieży użyli dwóch różnych aut. Kradli paliwo, nalewając je do kanistrów w bagażniku, a także lejąc bezpośrednio do zbiornika w samochodzie. Poszkodowani oszacowali straty na łączną kwotę 2300 złotych. W trakcie czynności z zatrzymanymi funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni odpowiadają również za liczne kradzieże paliwa na terenie województwa pomorskiego” - informuje st. post. Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym z tczewskiej jednostki na przedstawienie zatrzymanym 3 zarzutów kradzieży paliwa ze stacji benzynowych. Śledczy z jednostki Policji w Kwidzynie, Pruszczu Gdańskim oraz Starogardzie Gdańskim ogłosili zatrzymanym zarzuty za popełnione przestępstwa na terenach im podlegających.

- „Tczewscy kryminalni dokładnie przeanalizowali zdobyte informacje i ustalili, że starszy z mężczyzn jest odpowiedzialny za kradzież samochodu wartego 15 tysięcy złotych, a młodszy dodatkowo odpowie za kradzież 5 szczoteczek elektrycznych o łącznej wartości ponad 700 złotych. We wtorek usłyszeli zarzuty za wszystkie dokonane kradzieże” - dodaje policjantka.

25-latek był już wcześniej skazany za tego typu przestępstwo. W związku z tym będzie odpowiadał przed sądem w warunkach powrotu do przestępstwa. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia, w recydywie grozi do 7,5 roku więzienia.

KPP Tczew
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.