Wydanie nr 90/2023, Piątek 31.03.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Gwido, Beniamin, Kornelia, Dobromira, Balbina, Amos, Achacjusz, Achacy
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Oława-Malbork-Stegna. Rajd Koguta już w czerwcu – miłośnicy motoryzacji pomagają chorym dzieciom.

W czerwcu wystartuje Rajd Koguta, który wyruszy z Oławy i pojedzie przez Poznań, Gniezno, Malbork aż do Stegny. Głównym celem rajdu jest pomaganie. Dzięki zbiórkom z tegorocznej edycji rajdu organizatorzy chcą pomóc 250 chorym dzieciom w całej Polsce. Zapisy na rajd już się rozpoczęły.

Rajd Koguta wyruszy z Oławy 8 czerwca, a 10 czerwca zawita do Stegny.

- Mieliśmy przygotowane 3 miejsca na metę i każde miasto było zainteresowane przyjęciem miłośników motoryzacji z dobrym sercem. Stegnę wybraliśmy na ostatniej prostej w wyniku losowania Leszka. Pani Wójt, sołtys, GOK oraz mieszkańcy Stegny przyjmą nas z wielką radością, a gmina wspomoże nas w organizacji rajdu. Pan Łukasz z GOK zaoferował scenę, zespoły koncertowe, konferansjera, pomoc służb oraz pomoc na mecie. Rozdanie nagród odbędzie się na samej plaży” - informują organizatorzy rajdu. - „Mamy dużo zapytań oraz telefonów od wielu turystów z całej Polski, którzy przyjadą zobaczyć metę Koguta. Mogę śmiało powiedzieć, że cała Mierzeja Wiślana zajęta będzie przez uczestników oraz kibiców rajdu. Głównym celem naszego rajdu jest pomaganie”.

Podczas ostatniej edycji rajdu, miłośnicy motoryzacji, którzy dojechali do Giżycka, zebrali łącznie prawie 970 tys. zł. 150 tys. zł przeznaczyli na ultrasonograf z dodatkami do szpitala w Oławie, 34,5 tys. zł przekazali dla załogi 33 (remont Uaz), a 108 równych przelewów po 7269,94 zł przekazali dla dzieci, domy dziecka, schroniska, fundacje, osoby potrzebujące głównie z powiatu oławskiego. W tej edycji mają nadzieję, że zbiorą więcej pieniędzy, ponieważ chcieliby pomóc 250 dzieciom w całej Polsce.

- „Zebrane środki podzielimy w następujący sposób: 150 000 zł na sprzęt dla oławskiego szpitala. 50 % na fundacje i dzieci z pow. oławskiego oraz 50% dla dzieci z całej Polski i Mierzei. Chcemy wspomóc także panią Gosię Dziedzic znaną z plaży w Stegnie” - informują organizatorzy. - „Jeżeli znacie chore dziecko z waszego rejonu, które potrzebuje pomocy, to będziecie mogli je zgłosić na listę. Dziecko musi mieć orzeczenie o niepełnosprawności oraz być zgłoszone w fundacji”.

Rejestracja przez e-mail zabytkowe@wenareklamy.pl ruszy od 1 marca i potrwa do 30 kwietnia. Na listę zapisać można 250 dzieci.

 

Szczegóły dotyczące Rajdu Koguta.

Wpisowe – min. 600 zł od samochodów oraz autobusów, min. 200 zł od motorowerów, motocykli i traktorów oraz min. 50 zł od rowerzystów.

- „Wszystkie pieniądze ( 100%) wpłacone przez was trafią do osób potrzebujących. Wpisowe wpłacacie przelewem na konto Fundacji Muzeum Motoryzacji w Oławie KRS 0000972830, nr konta: 90 9585 0007 3004 0000 2238 0001” - informuje organizator.

Zapisy rozpoczęły się 1 lutego na stronie www.zabytkowe.com.pl. Numery startowe będą przydzielane według kolejności zgłoszeń, a zakończenie rejestracji potrwa do 21 maja br.

Start odbędzie się w Oławie przy ul. Kutrowskiego 54 - od godz. 08.00 rowery, motorowery, traktory i pojazdy wolnobieżne; od godz 09.00 samochody, motocykle i autobusy. Kolejność startu będzie zależała od wieku pojazdu, a start załóg potrwa do godz 16.00. W tym roku nagrodzone zostaną najstarsze pojazdy.

Rozdanie nagród i zakończenie rajdu odbędzie się 10 czerwca od godz. 18.00 na plaży w Stegnie.

Wiek aut - do 29 lat, czyli rocznik 1994 jeżeli chodzi o pojazdy zachodnie, a w przypadku aut polskich albo bloku wschodniego to minimum 20 lat, np. Maluch, Polonez itd.

- „Pamiętajcie o przebraniach na Rajdzie” - dodają organizatorzy.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.