Wydanie nr 333/2023, Środa 29.11.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Klementyna, Walter, Błażej, Bolemysł, Przemysł, Fryderyk, Saturnin, Paramon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Muzeum Zamkowe. Ferie w murach historycznej warowni. Szczegóły na plakatach

Muzeum Zamkowe. Ferie w murach historycznej warowni. Szczegóły na plakatach fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza grupy zorganizowane do udziału w zajęciach podczas ferii zimowych. Warsztaty poprowadzą edukatorzy, którzy przygotowali wiele ciekawych tematów.

Ferie zimowe w końcu wystartowały. Przez najbliższe dwa tygodnie uczniowie mają wolne od nauki szkolnej. Wielu z nich zaplanowane ma rodzinne wyjazdy, a dla tych, którzy zostają w domu - Muzeum Zamkowe w Malborku przygotowało ciekawą ofertę.

Oferta zajęć Muzeum Zamkowego w Malborku:

Dawne pismo - warsztaty z kaligrafii gotyckiej – dla uczniów szkół podstawowych i średnich; prowadzi Jolanta Justa, tel. 55 647 09 83 - grupy do 15 osób.

Zamek w obiektywie – warsztaty fotograficzne dla uczestników – dla uczniów od klasy VI SP do szkoły średniej; prowadzi Jolanta Justa, tel. 55 647 09 83.
Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie własnego aparatu fotograficznego, może być również aparat fotograficzny w telefonie.

Poznajemy portale – poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: Czym jest portal? Odczytywanie treści zawartych na średniowiecznych portalach kaplicy św. Anny. Odkrywanie portali na terenie zespołu zamkowego, porównywanie ich. Oglądanie perełki architektury gotyckiej zwanej Złotą Bramą. Poznanie jej treści. Warsztaty artystyczne – malowanie na papierze detalu architektonicznego pochodzącego z oglądanych portali.
Dla uczniów klas I – III; grupy do 20 osób; prowadzi Ewa Kasprzyk, tel. 55 647 09 84.

Sztuka wojny – wojna w sztuce – warsztaty bronioznawcze prowadzone w oparciu o zamkowe dzieła sztuki.

Dla uczniów szkół podstawowych i średnich; prowadzi Arkadiusz Dzikowski, tel. 603407573.

Biblia królów – królestwo Biblii. Obraz niebieskiego Mesjasza w ziemskim królu – dyskusja
Dla uczniów szkół średnich i studentów; prowadzi Tomasz Bogdanowicz, tel. 502556236. 

„Ex luto Marienburg”- czy zamek naprawdę powstał z błota?
Zajęcia będą obejmowały podróż po wybranych przestrzeniach zamkowych połączoną z wizytą w pracowni u średniowiecznego mistrza budowlanego. W ramach tych zajęć będzie omówiona technologia powstawania sklepienia, ułożenia dachówek oraz wyznaczanie i pomiar kątów z użyciem replik budowlanych „instrumentariów”.
Dla uczniów od IV klasy SP do szkoły średniej; prowadzi Tomasz Chądzyński, tel. 55 647 09 83. 

Poszukiwacze śladów - zajęcia do wystawy Wieliczka i Malbork - śladami zabytków na liście UNESCO.
W trakcie spotkania uczestnicy wejdą w rolę detektywów. Będą zaproszeni do poszukiwania śladów zabytków. W malborskim muzeum ich nie zabraknie! Dowiedzą się dlaczego zamek w Malborku znalazł się na tajemniczej liście UNESCO. Być może niektórzy zechcą pozostawić swój wyjątkowy ślad spotkania z zamkiem w formie pracy plastycznej.

Dla grup przedszkolnych, uczniów klas I-III oraz klas ze szkół specjalnych (do max. 25 osób); prowadzi Magdalena Olbryś, tel. 55 647 09 74.

Lekcje odbywają się po wcześniejszej rezerwacji w godzinach otwarcia muzeum. Czas trwania zajęć to 45-90 min., zależny od wieku i potrzeb grupy. Koszt zajęć to 5 zł/dziecko, wstęp dla opiekunów jest bezpłatny.

 

Muzeum Zamkowe w Malborku z oddziałami w Sztumie i Kwidzynie również przygotowało ciekawą ofertę zajęć muzealnych. Szczegóły na plakatach.

 

 

 

 

Informacja: Muzeum Zamkowe w Malborku

Muzeum Zamkowe w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.