Wydanie nr 27/2023, Piątek 27.01.2023
imieniny: pokaż (10 imion)Aniela, Rozalia, Jan Chryzostom, Jerzy, Julian, Przybysław, Adalruna, Alruna, Angelika, Teodoryk
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Uczniowie ZST stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

  • Wydanie nr 27/2023
  • 1 grudnia 2022, 10:03
  • ZST Malbork
  • Wiadomości
Malbork. Uczniowie ZST stypendystami Prezesa Rady Ministrów. fot. ZST Malbork
Z województwa pomorskiego aż 309 uczniów zostało zaproszonych na uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023. Wśród tego zacnego grona znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Malborku.

W środę, 30 listopada br. w Sali Teatralnej Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2022/2023. W gronie najzdolniejszych uczniów naszego województwa nie zabrakło uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Malborku.

- „Amelia Dembicka z klasy 2LOw oraz Igor Lipski z klasy 4TPe zostali uhonorowani tym wyjątkowym wyróżnieniem za swoje osiągnięcia z ubiegłego roku. Dyplomy przygotowane przez kancelarię Prezesa Rady Ministrów, a podpisane przez Premiera, wręczała Pomorska Kurator Oświaty Małgorzata Bielang. W swoim przemówieniu wstępnym pani kurator podkreśliła wagę tego wyróżnienia, doceniła wkład pracy jaki uczniowie muszą włożyć, by być najlepszymi w swoich szkołach. Przedstawiła także zasady przyznawania rocznego stypendium” - wyjaśnia Iwona Ciecholewska z ZST w Malborku.

W tym miejscu warto wspomnieć, że stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznawane jest uczniowi szkoły kształcącej w formie dziennej, która umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. 

- „Igor Lipski ze średnią ocen 5,46 jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów już po raz trzeci, zaś Amelia Dembicka, która w  klasie pierwszej uzyskała średnią ocen 5,33, miała zaszczyt otrzymać to stypendium po raz pierwszy. Gratulujemy serdecznie naszym uczniom!” - podkreśla Iwona Ciecholewska.

ZST Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.